Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. “Sizin İşletmeleriniz” Kurban Bayramı tatiline ve ardından Yaz sezonuna hazır

“Sizin İşletmeleriniz” Kurban Bayramı tatiline ve ardından Yaz sezonuna hazır

admin admin -
153 0

Ayvalık Belediyesi İşletme İştirakler Müdürlüğü çatısı altında bulunan işletmeler turizm döneminin hazırlıklarını tamamladı. Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, “Belediyemize ilişkin tüm işletmeler döneme tam kapasite hazırlandı. Kurban Bayramı tatiliyle birlikte yaşanacak yoğunluğun akabinde da verimli bir dönem bekliyoruz. Tüm Ayvalık esnafına güzel işler diliyorum” dedi.

Hizmet kalitesi artıyor

İlçe hudutları içerisinde bulunan iştiraklerin belediye bünyesinde işletildiğini hatırlatan Belediye Lider Mesut Ergin, Boğaziçi Otel, Cennet Doruğu, Park Kafe,  Taş Köşk, Paşa Limanı Restoran, Sarı Zeybek Spor Tesisleri, Çamlık Kır Bahçesi, akaryakıt istasyonu, liman işletmesi, mesire alanıyla; Duba, Kapri ve Kumadası plajlarının hizmet kalitesiyle döneme hazır olduğunu söyledi.

Yeni tesisler eklendi

Ayvalık Belediyesi’nin toplumsal belediyecilik anlayışıyla misyona geldiğimiz müddet içerisinde açtığımız yeni işletmeler; Cunda Art Deniz Plajı, Park Kafe ve Cennet Doruğu tesislerinin vatandaşların da ağır ilgisiyle karşı karşıya olduğunu getiren Lider Ergin, “Liman işletmesi ve mesire alanı hizmet kaliteleri her geçen gün artıyor. Paşa Limanı Toplumsal Tesisleri ve Duba Plajı Türkiye’deki sayılı manisiz plaj olarak engelli yurttaşlarımıza hizmet veriyor” dedi.

Her keseye uygun

Ayvalık turizminin lokomotifi olan belediye iştiraklerinin her bütçeye uygun olarak vatandaşa hizmet ettiğini söz eden Ergin şöyle devam etti:  “Mavi Bayrak kazandırılarak hizmet kalitesini artıran iştirakler bünyesindeki plajlar, yaz aylarında günde ortalama 8000 yurttaşımızı konuk ediyor. İştirakler bünyesinde yürütülen “Mavi Bayrak” çalışmaları, “Ulusal Mavi Bayrak Komitesi” tarafından yakından takip ediliyor. İşletmeler takdir topluyor.”

Hizmet seferberliği başlattık

Yaz periyodunda hizmet seferberliği başlattıklarına değinen Başkan Ergin, “Belediye iştiraklerinde mali disiplin sağlandı, hakikat piyasa araştırmalarıyla masraflar azaltıldı. Mal tedarikleri ilçe esnafından yapılır hale getirilerek ilçe iktisadına katkı sağlandı. İştiraklerin hizmet başarısı taraflı tarafsız her bölümün takdirini toplamaya devam ediyor” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Büyükşehir Yapı Malzemesi Laboratuvarı 279 milyon TL'lik kamu zararını önledi

 Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin; lokal hizmetlerin yürütülmesinde değerli rol oynayan belediye iştiraklerinin hesap verebilir, şeffaf ve uygun yönetişim unsurlarının öncülüğünde vatandaşların gereksinim, beklenti ve taleplerine hizmet etmeye devam edeceklerini kelamlarına ekledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar