DOLAR 32,2791 0.13%
EURO 34,9417 0.22%
ALTIN 2.423,290,09
BITCOIN 2182640-0.86032%
İstanbul
22°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

İmalat Sanayisinin Yenilikçi Fuarı WIN EURASIA’ya Yoğun İlgi
  • Haberm
  • Ekonomi
  • İmalat Sanayisinin Yenilikçi Fuarı WIN EURASIA’ya Yoğun İlgi

İmalat Sanayisinin Yenilikçi Fuarı WIN EURASIA’ya Yoğun İlgi

ABONE OL
12 Haziran 2023 11:36
İmalat Sanayisinin Yenilikçi Fuarı WIN EURASIA’ya Yoğun İlgi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bölgenin en büyük milletlerarası sanayi fuarı WIN EURASIA Fuarı, “Endüstri gelecekle buluşuyor” mottosu ile 7-10 Haziran 2023 tarihleri ortasında 102 ülkeden 38.586 ziyaretçiyi ve 500’ün üzerinde iştirakçi firmayı İstanbul Fuar Merkezi’nde ağırladı. WIN EURASIA, 5G ve metaverse ile denetim edilen ‘Endüstri 5.0: Geleceğin Fabrikası’nı Türkiye’de imalat sanayisine birinci sefer tanıtan fuar olarak tarihe geçti. 

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen dünyanın en değerli endüstriyel ticaret fuarı olan HANNOVER MESSE’nin bölge pazarındaki temsilcisi olan WIN EURASIA Fuarı, “Endüstri gelecekle buluşuyor” mottosuyla 7-10 Haziran tarihleri ortasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 29’ncu kere gerçekleşti. 500’ün üzerinde firmanın katılımıyla 55.000 m2 brüt sergileme alanına ulaşan fuarda, 102 ülkeden 38.586 satın almacı ağırlandı. Almanya, Tayvan, Çin ve Kore pavilyonlarının iştirakiyle memleketler arası kimliğini pekiştiren WIN EURASIA’da kesim gelecekle buluştu. Fuarda imalat endüstrinin bugünü ve geleceği için muhtaçlık duyulabilecek tüm eser, teknoloji ve tahliller tek çatı altında sunuldu.

20 ülkeden Alım Heyeti katıldı

 Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) ve Türkiye Makine Federasyonu (MAKFED) iş birliği ile düzenlenen Alım Heyeti Programı kapsamında 20 ülkeden satın almacı WIN EURASIA’da yüz yüze görüşmelere katılarak milyonlarca avroluk yeni ticari işbirliklerine imza attı. 

İmalat endüstrinin bugünü ve geleceği tüm kapsamıyla sergilendi

En son endüstriyel otomasyon teknolojisinin kesime sunulduğu fuarda, iştirakçiler karlı muahedeler yaptı ve endüstriyel üretim makineleri fuar sırasında satıldı. Kaynak ve robotik kaynak bölümünün, lojistik ve tedarik zinciri idaresinin önder firmaları en yeni eserlerini piyasaya sürdü. “STARKGEN Jeneratör Özel Alanı”nda kritik ve yedek güç kesiminde ilerici güç tahlilleri en rekabetçi fiyatlarla ziyaretçilerle buluşurken, güç, elektrik ve elektronik bölümünün başkan firmaları da ziyaretçilerini ağırladı.

Fabrikalar için 25 farklı 5G kullanım senaryosu canlandırıldı

İlk sefer WIN EURASIA 5G Arena’da imalat sanayisine tanıtılan ‘Endüstri 5.0: Geleceğin Fabrikası’ demo uygulaması, iştirakçi ve ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Yeni kuşak irtibat teknolojisi 5G dayanağı ve metaverse aracılığı ile denetim edilebilen ‘Endüstri 5.0: Geleceğin Fabrikası’ demo uygulaması ile fabrikaların en çok gereksinim duyduğu 5G kullanım örneklerine dair 25 farklı kullanım senaryosu canlandırıldı. Demo sunumu Hannover Fairs Turkey, Nokia ve Turkcell Dijital İş Servisleri liderliğinde Anot, Dijitalis, Emikon, Fanuc, Festo, GSL, HTC, IQ Vizyon, Konzek, MCS, Mitsubishi Electric, ONO, PI Robotik, ProManage, Siskon, Simtek, Staubli, Talisa ve Yenasoft iş birliğiyle gerçekleştirildi.

Meta Sanayi dünyası birinci sefer tanıtıldı

“Metaverse ile Akıllı Üretim” senaryosu kapsamında endüstriyel üretim sınırında bulunan endüstriyel denetim sistemleri ve robotların simülasyonu Metaverse ile entegre bir halde 5G üzerinden haberleşti. ‘Meta Endüstri’ ismi verilen bu yeni konsept Türkiye’de endüstriyel manada birincilerden biri oldu.

Özel tema alanları ve etkinlikler ağır ilgi gördü

 WIN EURASIA 2023’de yer alan, Sanayi 4.0 Pavilyonu, Dijital Fabrikalar Özel Alanı, 5G Arena, 5G & Sanayi Forum Alanı’nda sergilenen teknolojiler, etkinlikler ve demo uygulamaları ziyaretçi ve iştirakçiler tarafından yakından takip edildi ve ziyaretçi akınına uğradı. 5G & Sanayi Forum Alanı da 4 gün mühletle onlarca aktifliğe mesken sahipliği yaptı. Metaverse Konferansı’nda 2023 yılında 19,8 milyar aygıtın IoT ile haberleştiğinin varsayım edildiği, 2030’da 125 milyar aygıtın IoT ve 5G üzerinden haberleşeceği iddiaları yapıldı. 

Robot Otomasyonu ve Geleceği Konferansı’nda uzman konuşmacılar, dünya genelinde tüm robotların %70’inin endüstride kullanıldığına dikkat çekti ve robotik teknolojilerin; imalat sanayindeki üretim süreçlerini ve iş stratejilerini kökten değiştirmekte olduğunun altı çizildi. MAKFED, KOSGEB TÜYİDER, ETMD, AKDER, Deutsche Messe & Nokia & Turkcell Dijital İş Servisleri, Eurotrans & Agma, Botek&Schneider Electric üzere kurumların katkılarıyla yüklü olarak yeşil dönüşüm, yenilenebilir güçler ve güç verimliliği bahisleri üzerinde ağırlaşan panel ve key note etkinlikler ilgiyle takip edildi. 

Sektör derneklerinden tam destek

 Sektörü temsil eden sivil toplum örgütleri ile güçlü iş birlikleri kuran WIN EURASIA Fuarı, MAKFED –Türkiye Makina Federasyonu, ROBODER-Robotik ve Yüksek Teknolojili Üretim Sistem Entegratörleri Derneği, TÜYİDER- Tüm Yüzey Süreçler Derneği, ENOSAD- Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği, AKDER- Akışkan Gücü Derneği, ETMD-Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği’nin takviyeleri ve MİB-Makine İmalatçıları Birliği’nin iştiraki ile düzenlendi. 

İmalat sanayiindeki üretici ve dal profesyonellerini bir ortaya getirecek olan bir sonraki WIN EURASIA Fuarı, 5-8 Haziran 2024 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.