Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Schneider Electric’in Sürdürülebilirlik Okulu Başlıyor

Schneider Electric’in Sürdürülebilirlik Okulu Başlıyor

admin admin -
156 0
  • Sürdürülebilirlik alanında global bir başkan olan Schneider Electric, çalışanlarına yönelik geliştirdiği Sürdürülebilirlik Okulu programını dünya genelinde işletmelere açıyor.
  • Üç kısımdan oluşan programda iştirakçiler, şirketlerini geleceğe nasıl hazırlayacaklarını ve karbondan arındırma seyahatlerini nasıl hızlandıracaklarını öğreniyor.

 

Enerji idaresi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, çalışanlarının sürdürülebilirlik alanındaki gelişimi için tasarladığı ve muvaffakiyetle uyguladığı Sürdürülebilirlik Okulu’nu bu yıl dünya genelinde işletmelerin temsilcilerinin iştirakine açıyor. Erişimi fiyatsız olan ve dijital bir platform üzerinden dersler sunan Schneider Electric Sürdürülebilirlik Okulu, şirketleri ve profesyonelleri sürdürülebilirlik performanslarını güzelleştirmek için gereken bilgi ve marifetlerle donatmayı amaçlayan bir dizi etkileşimli programdan oluşuyor. 

 

Schneider Electric İş Ortağı Sürdürülebilirliği Yöneticisi Sorouch Kheradmand, “Sürdürülebilirlik Okulu, şirketlerin sadece gezegen için daha düzgün işler yapabileceklerini değil, tıpkı vakitte bunu yaparak performanslarında da bir sıçrama yaratabileceklerini kanıtlamak için tasarladığımız güçlü bir atılım. Bireyleri ve kuruluşları sürdürülebilirlik uygulamalarını benimsemeleri için teşvik etmek, gerekli bilgiyle donatmak ve onlara ilham vermek için tasarlanan yeni online kurslarımızın başladığını duyurmaktan gurur duyuyoruz. Sürdürülebilirlik, işimizin merkezinde yer alıyor ve eğitimin değişimi yönetmek ve daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için anahtar olduğuna inanıyoruz” dedi.

 

Ekonomiyi karbondan arındırmak, iş fırsatlarının da kapısını aralıyor

2015 tarihli Paris Muahedesi, karbon emisyonlarını azaltmak yahut ortadan kaldırmak için global bir hareketi tetikledi. Yakın vakitte Gartner tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, işletme önderlerinin %87’sinin sürdürülebilirlik harcamalarının gelecek iki yıl içinde artmasını beklediğini ortaya koydu. 

Ancak karbondan arındırmaya yönelik bu artan taahhüde karşın, epey büyük bir bilgi ve maharet açığı ilerlemenin önünde bir pürüz olmaya devam ediyor. Ayrıyeten şirketler, operasyonlarını karbondan arındırma konusunda kendilerini desteklemek için sürdürülebilirlik alanında uzmanlığa sahip iş ortaklarına giderek daha fazla güveniyor. 

İlginizi Çekebilir;  Logista Global 6 ayda 50 farklı ülkeye taşımacılık yaptı

Schneider Electric, gezegen ve toplum üzerinde olumlu, kalıcı bir tesir yaratmak üzere sürdürülebilirliği işinin merkezine yerleştiren bir Tesir Şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Elektrik 4.0 yaklaşımı odaklı bir program ile Sürdürülebilirlik Okulu, bu taahhüdü tamamlıyor ve güçlendiriyor. Sürdürülebilirlik Okulu, iştirakçilerini üç temel alanda iklim aksiyonunu hızlandırma konusunda destekliyor: Strateji Oluşturma, Dijitalleşme ve Karbondan Arındırma. 

Özellikle KOBİ’ler iklim gayeleri belirlemek, karbon emisyonları üzere tesirleri ölçmek ve ilerlemeyi takip etmek ve raporlamak üzere stratejik alanlarda gereken bilgi ve araçlardan mahrumlar. Bu şuurla Sürdürülebilirlik Okulu, iştirakçilerini karbondan arındırma seyahatlerine başlamalarında desteklemek için tasarlandı. Üç kısımdan oluşan program, güç verimliliği ve yenilenebilir güçten döngüsel iktisada ve sürdürülebilir ulaşıma kadar bir dizi alanı kapsıyor. 

  • Bölüm 1; Sürdürülebilirliği ve bağlantılı riskleri manaya: Müracaat süreci devam eden birinci kısımda iştirakçiler, sürdürülebilirliğin temellerini ve işletmelerin çevresel, toplumsal ve yönetişim faktörlerini (ESG) uygulamalarının değerini keşfedecekler. Sürdürülebilirlik jargonu ve bilimsel tabirler hakkında da bilgi sahibi olacaklar. 
  • Bölüm 2; Bir şirket olarak nasıl sürdürülebilir aksiyonda bulunulacağını keşfetme: Yılın 3. çeyreğinde kayıtları başlayacak olan ikinci kısım, KOBİ’lerin kendi operasyonlarını ve müşterilerinin operasyonlarını karbondan arındırmalarında onları destekleyebilecek, uygulaması kolay araçlar hakkında bilgiler de dahil olmak üzere bir karbondan arındırma stratejisini nasıl oluşturabileceklerine odaklanıyor. 
  • Bölüm 3; İş fırsatlarını artırmak için sürdürülebilir becerilerden yararlanma: 2024 yılının 1. çeyrek periyodunda başlaması planlanan üçüncü kısım, iştirakçilerin teoriyi uygulamaya koymalarını desteklemek üzere program boyunca öğrenilen temel bilgi ve araçları (enerji verimliliğinden karbondan arındırmaya kadar) özetliyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar