Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Prestijli Taahhüt Projelerinde Tanyer Yapı İmzası Var

Prestijli Taahhüt Projelerinde Tanyer Yapı İmzası Var

admin admin -
59 0

Konut bölümünde 30 yıllık bir tecrübeye sahip olan Tanyer Yapı, güçlü makine parkı ve teknik altyapısıyla taahhüt dalında altyapı ve taban mühendisliği konusunda firmalara tahlil paydaşlığı sunuyor.

Yıllardır Narlıdere’de eğimli ve sıkıntı tabana sahip yerlerinde örnek projelere imza attıklarını belirten Tanyer Yapı Genel Koordinatörü Taylan Tanyer, taban, kazık ve ankraj çalışmalarını kendi iş makineleri ve ekipmanlarıyla yaptıklarını ve bu tecrübesi de farklı projelerin taahhüt işlerinde kullandıklarını söyledi.

Tanyer Yapı olarak son 3 yıldır, otoyol, metro, fabrika, ticari alanlar ve kentsel dönüşüm projelerinde taahhüt hizmetleri sunduklarını kaydeden Tanyer, “Konut inşaatlarına eğimli ve güç arazilerde  başladık. Bunları yaparken kıymetli mühendislik ve teknik birikime sahip olduk. Kendi araç ve teknik ekipmanlarımıza önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Şu anda kazık makineleri, beton pompaları, tır, kamyon, ekskavatör üzere araçlara sahibiz” diye konuştu.

 

ÖNEMLİ PROJELERİN TAHLİL ORTAĞIYIZ

Ülke genelinde ve İzmir’de yaptıkları altyapı çalışmaları hakkında bilgi veren Taylan Tanyer, şunları söyledi: “Türkiye genelinde bir müddet otoyol viyadükleri ve köprü ayakları projelerinde hizmet verdik. Gaziemir Hür Bölge’de bir ihaleyle başladık. Uygulamadaki istikrarlı başarımız ve titiz hizmet yaklaşımımızla, yeni ihaleler almaya devam ederek Özgür Bölge’de 6’ncı şantiyeye ulaştık.

Bir buçuk yıldır bölgedeki örnek uygulamalarımız devam ediyor. Fabrika temellerinin altına fore kazık ve altyapı işlerini gerçekleştiriyoruz. Sonrasında anahtar teslim olarak fabrikayı da teslim ediyoruz. Bizim konut disiplininden gelmiş olmamız bu alanda başarılı olmamızın en temel sebeplerinden biri. Zira lüks konutlarda milim mertebesinde hesaplarla inşaat yapıyoruz. Konut inşaatıyla altyapı ve endüstriyel yapıya da tıpkı itinası göstererek müşterilerin beklentilerini karşılayan işlere imza atıyoruz. Altyapı ve fore kazık işlerine bu disiplini taşıdığımız için hizmet verdiğimiz firmalardan teşekkür alıyor olmak bizim için en büyük memnunluk ve ödül oluyor. Buca metrosunun iki durağını da tamamlayarak teslim ettik. Bergama’da BASBAŞ’ta giriş ve gümrük binalarını yapıyoruz. Son bir yılda taahhüt işine önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Hem makine parkımızı genişlettik; hem de tecrübeli 70 kişilik bir takım oluşturduk. Tanyer Yapı olarak toplamda 600 kişilik tecrübeli ve geniş bir takıma ulaştık”

İlginizi Çekebilir;  İstanbul Senin'de alışveriş dönemi başladı

 

TOPRAĞIN HEM ÜSTÜNE HEM DE ALTINA YATIRIM YAPIYORUZ

Tanyer Yapı olarak yurt dışına da birinci taahhüt projesini gerçekleştirmek için çalışmalara başladıklarını lisana getiren Taylan Tanyer kelamlarına şöyle devam etti: “Genelde müteahhitler yararlarını arsa ve iş geliştirmeye ayırırlar. Biz bunun bir kısmını yıllardır edindiğimiz altyapı ve yer teknolojileriyle birlikte know how’a yönelttik. Toprağın üstüne olduğu kadar altına da yatırım yapıyoruz. Böylece içimizden önemli bir taahhüt firması da çıktı. Yurt içi ve yurt dışında çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki aylarda Gürcistan Batum’da yüksek katlı kulelerin altındaki temel kazıklarını yapacağız. O bölgede inşaat kesimi çok hareketli ve kent yeni yatırımlar alıyor. Tanyer Yapı olarak birinci sefer yurtdışına açılmanın  memnunluğunu yaşıyoruz. Sarsıntı, ülkemizin bir gerçeği. İzmir de birinci derecede fay çizgisinde yer alıyor. İzmir’de tabanı nispeten daha sorunlu olan Bayraklı ve Bostanlı’da kentsel dönüşüm çalışmaları yapıyoruz. İzmir’in büyük müteahhitlerinin değerli bir kısmına de altyapı ve taban mühendisliği manasında güçlü bir tahlil paydaşlığı sunuyoruz”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar