Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Fibasigorta’nın mali işleri Salih İleri’ye emanet

Fibasigorta’nın mali işleri Salih İleri’ye emanet

admin admin -
158 0

Bankacılık ve sigortacılık kesiminin iki güçlü markası HDI Sigorta ve Fibabanka’nın, stratejik iş birlikleri kapsamında kurulan dijital sigorta şirketi Fibasigorta’da bir üst seviye görevlendirme gerçekleşti. Salih İleri, HDI Fibaemeklilik’te yürüttüğü Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı misyonunu, Fibasigorta’da da sürdürecek.

Dijital sigortanın öncü markası olarak kesime giriş yapan Fibasigorta’da yeni bir görevlendirme gerçekleşti. HDI Fibaemeklilik’te Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak vazife yapan Salih İleri, Fibasigorta’da da Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı vazifesine getirildi. İleri, HDI Fibaemeklilik’teki vazifesine ek olarak, Fibasigorta’nın da mali işlerini yürütmeye devam edecek. Dijitali merkeze alan dinamik yapısıyla klâsik sigortacılık anlayışını tekrar yorumlayan Fibasigorta, sigortayı her an ulaşılabilir hale getirerek, prosedürlere değil tahlile odaklanıyor. Muhtaçlığa nazaran özelleştirilmiş eserler sunan Fibasigorta klâsik sigortacılık anlayışını dijitalleştirerek vakitten tasarruf sağlıyor. 

Sigorta teknolojilerindeki yapay zekâ, büyük bilgi, makine tahsili, iş zekâsı ve analitiği üzere yenilikçi uygulamaları iş modeline entegre eden Fibasigorta’nın bu görevlendirmeyle bölümdeki yenilikçi duruşunu bir kere daha vurguladığını lisana getiren Fibasigorta Genel Müdürü Erol Öztürkoğlu, “Fibasigorta dalda yenilikçi ve dijital bir oyuncu olarak hayli dikkat cazip bir başlangıç yaptı. Takımımızla da bu yenilikçi vizyonumuzun altını çizmeye, çalışma arkadaşlarımızın tecrübeleriyle teknolojik altyapımızı güçlendirmeye devam ediyoruz” dedi. 

 

Salih İleri kimdir?

Salih İleri, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise Galatasaray Üniversitesi Finansal İktisat Bölümü’nde tamamladı. Eğitiminin akabinde 1999 yılında Garanti Bankası Teftiş Kurulu’nda Müfettiş olarak başladığı mesleğine 2007 – 2009 yılları ortasında Garanti Bankası Teftiş Konseyi Lideri olarak vazifesine devam eden İleri, daha sonra 8 yıl boyunca Garanti Emeklilik Mali İşler Ünite Müdürü olarak misyon yaptı. 2017 yılı Ekim ayından bu yana HDI Fibaemeklilik Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak vazifesine devam eden İleri, 2023 yılının Şubat ayında Fibasigorta’da da Mali İşlerden  Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına getirildi.

İlginizi Çekebilir;  Lorenzo Viganò, Nestlé Professional Türkiye Genel Müdürü olarak atandı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar