Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. DFDS genç yöneticilerini geleceğe hazırlıyor

DFDS genç yöneticilerini geleceğe hazırlıyor

admin admin -
161 0

Yolcu ve yük nakliyeciliğinde Avrupa’nın başkan firması Danimarkalı DFDS ve Copenhag Business School iş birliği ile DFDS Akdeniz İş Birimi’nin 33 yöneticisine, Yetenek Gelişim Programı “Lead, Move, Grow” kapsamında 3 modülden oluşan kapsamlı bir eğitim verildi.  

Avrupa’nın itibarlı eğitim kurumlarından Copenhag Business School’dan gelen eğitimciler eşliğinde yürütülen programda iştirakçiler, liderlik temelleri, iş geliştirme ve şiddetli durumlarını yönetme üzere iş başlıklarında eğitimler aldı. 3 evreden oluşan ve hepsi fizikî ortamda düzenlenen eğitimin 3’üncü ve son basamağı, 5-6 ve 7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirildi. Tüm modülleri tamamlayan iştirakçiler, sertifika almaya hak kazandı.

 

Temel gayesi genç yöneticileri geleceğe hazırlamak olan eğitim, şu 3 mevzu başlığını içeriyor:

1-            Kişinin kendini ve liderlik yetkinliklerini keşfetmesi

2-            Stratejik bakış açısı ve maksat geliştirme

3-            Değişim idaresi. Gerçek hadiselerin tahlili ve sunumu

 

Gençlere meslek dayanağı: Starfish Staj Programı

DFDS Akdeniz İş Ünitesi, üniversite öğrencilerine sunduğu Starfish Staj Programı ile de mühendislikten finansa, operasyondan insan kaynakları idaresine kadar farklı alanlarda eğitim gören öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarmaları, profesyonel ağlarını genişletmeleri ve mesleklerini ilerletmeleri için eşsiz bir imkan sunuyor. Stajyer öğrenciler haftada 3 gün farklı iş ünitelerinde çalışarak uygulamalı tecrübe kazanıyor ve kendileri için özel olarak tasarlanmış projelerde sorumluluk alıyor. DFDS, Starfish Staj Programı ile mesleklerine yeni başlayan öğrencilere yeni kapılar açmayı ve potansiyellerini ortaya çıkarmayı amaçlıyor. 

 

Son 2 yılda, 10’a yakın çalışan DFDS’in Avrupa’daki ofislerine atandı

DFDS Akdeniz İş Ünitesi olarak son 2 yıl içinde, 10’a yakın çalışanın Avrupa’nın farklı ülkelerindeki DFDS ofislerine atanmasını sağladıklarını vurgulayan DFDS İK Yöneticisi Seran Yüzbaşıoğlu, şirket olarak eğitime ve gelişime büyük ehemmiyet verdiklerini belirterek şunları söyledi: “Kişisel gelişimden liderlik eğitimine kadar farklı seviyelerde ve farklı misyon tariflerine uygun eğitimlerle çalışanlarımızın önünde yeni ufuklar açıyoruz. Genç yöneticilerimizin farklı alanlarda potansiyellerini ortaya çıkarmayı çok önemsiyoruz. Akdeniz İş Birimi’nin Yetenek Gelişim Programı ‘Lead, Move, Grow’ da bu vizyonun en kıymetli ayaklarından birini oluşturuyor. Onların yurtdışında çeşitli vazifelere getirilmeleri, attığımız adımların sonuç verdiğini görmek bizi hem sevindiriyor hem de motive ediyor. Geçmişte olduğu üzere gelecekte de çalışma arkadaşlarımıza Türkiye’de ve yurtdışında farklı meslek seçenekleri sunmaya devam edeceğiz. Çok değer verdiğimiz Starfish Staj Programı ile de ülkemizin geleceği olan gençlere meslek seyahatlerinde yardımcı oluyor, potansiyellerini hayata geçirmeleri için takviye veriyoruz.” 

İlginizi Çekebilir;  40 şehirde 60 köy okulunda eğitime destek

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar