Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Pehlivan’dan çiftçilere müjde

Pehlivan’dan çiftçilere müjde

admin admin -
166 0

Menemen Belediyesi, Menemen Ziraat Odası, Menemen İlçe Tarım Müdürlüğü ve Doğan Çandarlı Tarım işbirliğiyle ilçede birinci sefer Toprak Mahsulleri Ofisi açıldı.

Kesikköy’de alım yapmaya başlayan TMO’yu ziyaret eden Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Hem ilçe hem de etraf çiftçilerimiz için büyük kolaylık sağlayacak olan ofisimiz, tüm çiftçilerimize güzel uğurlu olsun. Rabbim utandırmasın” dedi.  

Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, Menemen Belediyesi, Menemen Ziraat Odası, Menemen İlçe Tarım Müdürlüğü ve Doğan Çandarlı Tarım işbirliğiyle ilçede birinci kere Kesikköy’de açılan Toprak Mahsulleri Ofisi’ni ziyaret etti. Doğan Çandarlı’ya ilişkin Dey Pamuk İşletmesindeki Toprak Mahsulleri  Ofisinin tüm çiftçilere güzel uğurlu olması temennisinde bulunan Lider Vekili Pehlivan’a, AK Parti Menemen İlçe Lideri Hakkı Durmaz, İlçe Tarım Müdürü Fatih Çiçek ve İlçe Ziraat Odası Lideri Yücel Altıntaş eşlik etti. 

Çalışanlara kolay gelsin dileklerinde bulunarak yetkililerden bilgi alan Pehlivan, eserlerini Toprak Mahsulleri Ofisi’ne teslim eden ilçe çiftçileri ile de bir ortaya gelerek hasbihal etti. 

Pehlivan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ülkemiz genelinde yaygınlaşmasını sağladığı Toprak Mahsulleri Ofisini; Ziraat Odamız, Tarım Müdürlüğümüz ve işletmesini bedelsiz olarak açan Doğan Çandarlı ağabeyimizin takviyeleriyle Menemenimize getirmenin gururunu yaşıyoruz. İlçemizde 60 bin dekar alanda hububat yetiştiren çiftçilerimiz bugünden itibaren eserlerini TMO’ya getirmeye başladı.  Hem ilçe hem de etraf çiftçilerimiz için büyük kolaylık sağlayacak Toprak Mahsulleri Ofisimiz tüm çiftçilerimize iyi uğurlu olsun. Rabbim utandırmasın. Buradan tekrardan tüm çiftçilerimize güzel ve bereketli hasatlar diliyor, TMO çalışanlarımıza da kolaylıklar diliyorum” dedi.

 

RANDEVULU SİSTEM UYGULANACAK

TMO, üreticilerin iş yerleri önünde uzun müddet beklemelerini önlemek hedefiyle randevulu alım sistemi uygulanacaktır. Eser bedeli ödemeleri, eserin TMO’ya teslim edildiği tarihten itibaren 30 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılacaktır

İlginizi Çekebilir;  Başkan Altay: "Şehrimize ve ülkemize katkı sağlayan çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz"

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar