Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Vodafone’dan yeni nesil mağazalara 160 Milyon TL’ye yakın yatırım

Vodafone’dan yeni nesil mağazalara 160 Milyon TL’ye yakın yatırım

admin admin -
153 0

Geçen yıl başlattığı yeni jenerasyon perakende dönüşümüne sürat veren Vodafone, 41 mağazasını daha yenileyerek toplam 112 mağazasında yeni kuşak perakende konseptiyle hizmet vermeye başladı. Şirket, mağazalarının dönüşümü için bugüne kadar 160 milyon TL’ye yakın yatırım yaptı.

 Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, mağazalarında başlattığı yeni jenerasyon perakende dönüşümünü aralıksız sürdürüyor. Şirket, son mali yılda 41 mağazasını daha yenileyerek toplam 112 mağazasında yeni kuşak perakende konseptiyle hizmet vermeye başladı. Mağazalarının dönüşümü için bugüne kadar 160 milyon TL’ye yakın yatırım yapan Vodafone, ülke genelinde hizmet veren 817 mağazasının yeni jenerasyon perakende dönüşümünü fazlara bölüp tamamlamayı hedefliyor.

 

Vodafone Türkiye İcra Konseyi Lider Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi:

“Yeni kuşak mağazacılıkta Yapay Zekâ takviyeli eser deneyimleme alanıyla mağazada eser örneği bulunmasa da gerçeğe yakın halini deneyimleme imkânı sunuyoruz. Ferdî dijital asistanımız TOBi sayesinde mağaza içinde uçtan uca müşteri tecrübesini müşterilerimizle buluşturuyor ve çalışanlarımız için fijital asistan hizmeti sağlıyoruz. Mağaza Stok İdaresi sistemiyle mağazada aşikâr bir eserin rengi yahut istenen çeşidi bulunmasa da sipariş vererek adrese teslim edebiliyoruz. E-ticaret platformumuz Her Şey Yanımda ile mağazalardan teknoloji dışında da eserlere erişim imkânı sunuyoruz. Mağazalarımızdaki geri dönüşüm alanlarıyla ‘Amaç Odaklı Vodafone’ amacımıza katkı sağlıyoruz. Özel günlerde müşterilerimizi süpriz tekliflerle buluşturabilen Yapay Zekâ tabanlı kampanya kurguları gerçekleştiriyoruz. Son devirde hayata geçen bu uygulamaların müşterilerimiz tarafından tercih edilmesi ve beğeni görmesi bizi de daha fazlasını yapmak konusunda cesaretlendiriyor. Yeni jenerasyon perakende anlayışıyla dijital ve fizikî mağazaları birbirini tamamlayan ögeler olarak konumlayıp müşterilerimize en yeterli tecrübesi sunmaya devam edeceğiz.”

 

Mağazalarda yeni kuşak ürünler 

Vodafone, müşterilerinin değişen alışveriş alışkanlıkları doğrultusunda mağazalarını operatör eserlerinin yanı sıra daha fazla çeşit ve yeni kuşak eserler de sunabildiği teknoloji mağazalarına dönüştürüyor. Yeni jenerasyon Vodafone mağazalarında cep telefonu, tablet ve bilgisayar üzere aygıtların yanı sıra akıllı konut aletleri, akıllı saatler üzere giyilebilir teknolojiler, kulaklık ve hoparlör üzere ekosistem eserler de sunuluyor. Yeni kuşak eserleri operatör bağımsız tüm müşteriler özel kampanyalardan faydalanarak satın alabiliyor. 

İlginizi Çekebilir;  Joyce Teknoloji, TOGG İçin Motor Üretmeyi Hedefliyor

 

TOBi ile herkes için dijital deneyim

Vodafone, yeni kuşak mağazalarda hem müşterilerin hem de çalışanların hayatını dijitalleştiriyor. Müşteriler, dijital asistan TOBi üzerinden mağaza çalışanına özel QR kod ile buluşuyor ve meskenine istediği aygıtın gönderilmesi üzere, daha evvel mağazalarda bulunmayan birçok hizmeti alabiliyor. Mağaza çalışanları da kullandıkları taşınabilir uygulama üzerinden TOBi ile her sabah mağaza performanslarını takip edebiliyor.

 

Çevre dostu mağazalar

Vodafone, sürdürülebilirlik anlayışını mağazalarına da yansıtıyor. Yeni jenerasyon mağazalarda kullanılan gereçlerin %95’i geri dönüşümden elde edilmiş ve doğal gereçlerden oluşuyor. Mağazalarında elektronik atık toplayan Vodafone, bu atıkların geri dönüşümünden elde edilen ekonomik gelirle okullara kodlama sınıfı açıyor. Yeni jenerasyon mağazalarda ikinci el aygıtlar da toplanıyor. Vodafone müşterileri dilerlerse eski aygıtlarını getirip %50’ye varan büyük indirimlerle yesyeni akıllı telefonlara sahip olabiliyor. Müşterilerden toplanan aygıtlar ise yenilendikten sonra Vodafone dijital kanalları üzerinden 1 yıl garantili biçimde yeniden müşterilerin beğenisine sunuluyor ve ekosisteme geri kazandırılıyor. Satılamayacak kadar eski aygıtların toplanmasının etrafa de kıymetli katkısı oluyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar