DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21157480.57348%
İstanbul
27°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Vodafone Türkiye 170’i aşkın çalışanına yurtdışında kariyer fırsatı sundu
  • Haberm
  • Ekonomi
  • Vodafone Türkiye 170’i aşkın çalışanına yurtdışında kariyer fırsatı sundu

Vodafone Türkiye 170’i aşkın çalışanına yurtdışında kariyer fırsatı sundu

ABONE OL
17 Ekim 2023 01:00
Vodafone Türkiye 170’i aşkın çalışanına yurtdışında kariyer fırsatı sundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vodafone, küresel meslek fırsatlarıyla çalışanlar açısından cazibe merkezi olmayı sürdürüyor. Bugüne kadar 21 ülkeye 170’i aşkın çalışanını gönderen Vodafone Türkiye; mesleğine yurtdışında devam etmeyi tercih eden küresel elçilerine, Grow Experience ve Vodafone Campus Labs programları, farklı ülkelerden bireylerle takımlar halinde çalışma imkânı üzere uygulamalarıyla yurtdışı tecrübesi kazandırıyor. 

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, sunduğu küresel meslek fırsatlarıyla da çalışanlarının gelişimine takviye olmayı sürdürüyor. Vodafone Türkiye; finans, pazarlama, teknoloji, insan kaynakları başta olmak üzere her işlev ve düzeyden bugüne kadar 170’den fazla çalışanını İngiltere, Almanya, İtalya, Portekiz, İspanya, Yunanistan dahil 21 ülkeye göndererek kıymetli bir muvaffakiyete imza attı. Mesleğine yurtdışında devam etmeyi tercih eden çalışanlarını küresel elçi olarak konumlandıran şirket, muhakkak müddetle yurtdışında tecrübe kazanmak isteyen çalışanlarına yönelik Grow Experience programı, üniversite öğrencilerine yönelik gelişim programı Vodafone Campus Labs ve günlük iş akışında farklı ülkelerden şahıslarla bir grup halinde çalışma imkânı sağlayan tertip yapısı ile çalışanlarına yurtdışı tecrübesi kazanma konusunda değerli fırsatlar sunuyor. 

 

Vodafone Türkiye İcra Şurası Lider Yardımcısı Nazlı Tlabar Güler, şunları söyledi: “Vodafone’da grup arkadaşlarımızın küresel tecrübe kazanmasına değer veriyoruz. Bu istikamette hayata geçirdiğimiz programlarla bu arkadaşlarımızın yurtdışında meslek yapmasına takviye oluyoruz. Bilhassa Türkiye’den yurtdışına giden ekip arkadaşlarımızın ülkemize ve şirketimize sağladığı en büyük avantaj temsiliyet oluyor. Bu arkadaşlarımız, temsil ettiği kültür ve gösterdiği örnek davranışlar sayesinde gerek ülkemizin gerek şirketimizin daha fazla cazibe merkezi olmasını sağlıyor. Başka yandan, bu küresel fırsatlar sayesinde Vodafone Türkiye olarak yetenek kazanımı manasında avantajlı bir pozisyonda oluyoruz. Son olarak, bu küresel yetenek hareketleri, ülkeler ortasındaki işbirliklerini kuvvetlendirip güzel örneklerin karşılıklı olarak paylaşılmasına büyük ölçüde dayanak sağlıyor.”

 

Proje bazlı çalışma imkânı

Vodafone’un Grow Experience programı, International Development Program (IDP) ve Grow Projects olmak üzere iki kısımdan oluşuyor. Bu program, Vodafone çalışanlarına Avrupa Bölgesi’nde farklı pazar ve iş alanlarında aşikâr müddetle proje bazlı çalışma imkânı sunuyor. Deneyimleyerek öğrenme, farklı bakış açıları kazanma ve münasebet geliştirme hususlarında değerli avantajlar sağlıyor. 

 

Intranet sayfasından başvuru

Vodafone Türkiye’den yurtdışına gönderilecek küresel elçilerin belirlenmesinde teknik yeterliliklerinin yanı sıra Vodafone’un küresel kültürünü yansıtan ve Vodafone Ruhu’na uygun davranışlar sergileyen şahıslar olması da kıymetli rol oynuyor. Her hafta lokal ve küresel iş fırsatları şirketin intranet sayfasında yayınlanıyor ve çalışanlar bu rollerden kendilerine uygun olduğunu düşündüklerine müracaatlarını gerçekleştiriyor. Ayrıyeten, uzaktan çalışma sayesinde bilhassa teknoloji işlevindeki çalışanlar Türkiye’den yurtdışı için çalışma fırsatı yahut küresel bir projede çalışma fırsatı yakalayabiliyor. 

 

Öğrencilere gelişim fırsatı 

İspanya’da başlayan ve uzun vakittir devam eden, bu yıl Türkiye, Yunanistan ve Romanya’nın da dahil olacağı Vodafone Campus Labs, üniversite öğrencilerine yönelik 12 haftalık bir gelişim programını kapsıyor. Öğrenciler, kendi kadrolarını belirleyip başvuruyor ve süreç boyunca pek çok farklı disiplinde eğitim alıyor. Mentorlarıyla birlikte çalışarak geliştirdikleri fikirleri küresel heyete sunma imkânı bulan öğrenciler, Vodafone Türkiye’de farklı istihdam fırsatları elde etme talihini da yakalıyor. Türkiye’de birinci sefer bu yıl başlayacak olan programa Ekim prestijiyle müracaatlar alınmaya başladı.

 

Farklı ülkelerden beşerlerle çalışma fırsatı

Vodafone Türkiye’de tüm çalışanlara farklı ülkelerden bireylerle gruplar halinde çalışma imkânı sunuluyor. Bu gruplar, maksat ve iş önceliklerini kümedeki yöneticilerden alıyor ve işlerini buna nazaran planlıyor. Teknoloji’den Finans Operasyonları’na, Satınalma’dan İç Denetim’e kadar pek çok grup bu nizamda çalışıyor. Bu sayede hem bilgi paylaşımı ve öğrenme artıyor, hem de pek çok farklı kültürle çalışma imkânı sağlanıyor. Günlük akışlarında farklı ülkelerden beşerlerle bir ortaya gelen bu takımların iş çıktıları hem Türkiye’ye hem de farklı ülkelere hizmet ediyor. Vodafone Türkiye çalışanı olarak hayatlarına devam etseler de büsbütün küresel bir tecrübenin modülü oluyorlar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.