Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. UEDAŞ Ekipleri kesintisiz bayram mesaisinde

UEDAŞ Ekipleri kesintisiz bayram mesaisinde

admin admin -
125 0

Güney Marmara’da elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, bölgesindeki tüketicilere kesintisiz ve kaliteli güç akışını devam ettirmek için Kurban Bayramı boyunca da 7/24 mesaide olacak.

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyonun üzerinde nüfusa hizmet veren UEDAŞ, bayram boyunca 303 takım ve 90’ı sepetli 16’sı arazi aracı olan toplamda 106 araçla alanda misyon başında olacak. Elektrik şebekesinin uzaktan denetim edilmesini sağlayan SCADA sistemiyle de tüm ölçüm, izleme ve kumanda faaliyetlerini 7/24 denetim edebilecek.

Saha takımları hayatı aydınlatmak için bilhassa güç tüketiminin artış göstereceği, tatil bölgelerinde de güç sürekliliğini müdafaa ismine ağırlaşacak. Bayram mühletince planlı kesintileri askıya aldıklarını açıklayan UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, “SCADA sistemi ile şebekemizin ölçüm, izleme, kumanda faaliyetlerinin 24 saat denetimini sağlamaya devam ederken saha çalışanlarımızda kesintilere kısa müddette müdahale ederek çözülmesi noktasında da vatandaşlara mağduriyet yaşatmamak için var güçleri ile çalışacak.” sözlerinde bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Sıcak havalar cebinizi de bunaltmasın diye, Bu uyarılara dikkat edin

İlgili Yazılar