DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19111371.1214%
İstanbul
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Türkiye’nin ilk Değer Odaklı Hisse Senedi Fonu 
  • Haberm
  • Ekonomi
  • Türkiye’nin ilk Değer Odaklı Hisse Senedi Fonu 

Türkiye’nin ilk Değer Odaklı Hisse Senedi Fonu 

ABONE OL
28 Kasım 2023 13:48
Türkiye’nin ilk Değer Odaklı Hisse Senedi Fonu 
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Türkiye’nin birinci Kıymet Odaklı Pay Senedi Fonu 

Ak Portföy’den: VAY

Ak Portföy, borsanın, değerleme kriterleri açısından cazip 30 şirketine tek süreçle yatırım yapma imkanı tanıyan Kıymet Odaklı Pay Senedi Fonu “VAY”ı tasarruf sahiplerine sundu. 

Türkiye’nin özel kesimdeki en büyük Portföy İdare Şirketi olan Ak Portföy, tasarruf sahiplerinin muhtaçlıkları doğrultusunda tasarladığı eserlere bir yenisini ekledi. Ak Portföy Kıymet Odaklı Pay Senedi Fonu VAY, Borsa İstanbul mesken sahipliğinde düzenlenen Gong Merasimi ile yatırımcılara sunuldu.

Hisse senedi yatırımının en temel yollarından biri olan “değer” temasına yatırım fırsatı sunan

VAY ile, borsanın, değerleme kriterleri açısından seçilen 30 şirketine tek süreçle yatırım yapılabiliyor.

Yenilikçi, İlham Veren Eserlere Gereksinim Var

Bu fonla ‘değer’ odaklı yatırım temasını tasarruf sahipleriyle buluşturduklarını belirten Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı; “Türkiye’de yatırım anlayışı ve eğilimleri değişiyor.  Bunun en çarpıcı örneği sermaye piyasasına gösterilen ilgi. Gelişmiş ekonomilere baktığımız vakit hane halkı yatırımlarının yüklü olarak kolektif yatırım araçlarıyla yapıldığını görüyoruz; Türkiye’de de yatırım fonlarına yönelik ilgi giderek artıyor. İki yıl evvel pay senedi fonlarındaki yatırımcı sayısı 240 bin iken bu yıl 1 milyon yüz bin seviyesine ulaştı. Bu ortamda, geleceği yansıtan hakikat temalara, derin bir uzmanlıkla yönetilen ve tasarruf sahiplerinin gereksinimlerine karşılık sunan yenilikçi, ilham verici ürünlere ciddi bir talep olduğunu görüyoruz.

365 milyar liraya ulaşan varlık büyüklüğüyle özel kesimdeki en büyük portföy idare şirketi olarak, bedel katma şuuruyla hareket etmeyi liderliğimizin getirdiği bir sorumluluk olarak görüyoruz. Değişen trendler doğrultusunda; ülkemizin ihracatçı şirketleri, yerli teknoloji şirketleri, bankacılık dalı ve büyüyen şirketleri üzere çok çeşitli odak alanlarında, Türkiye’nin en geniş pay senedi yatırım eser kozmosunu sunuyoruz. Bugün açılış gongunu çaldığımız Ak Portföy Kıymet Odaklı Pay Senedi Fonumuz ise, yurtiçi pay senetlerindeki inovatif yaklaşımımızın en yeni halkasını oluşturuyor. Fon, Türkiye’de birinci kez hisse senedi yatırımının en temel yollarından biri olan “değer” temasına yatırım fırsatı sunuyor” dedi.

Değer Temasına Tek Süreçle Yatırım

Değer Odaklı Pay Senedi Fonu, yatırımcılara borsanın değerleme kriterleri açısından cazip 30 şirketine, kendi bankalarından, tek süreçle yatırım yapma imkanı sağlıyor. Kıymet Odaklı Pay Senedi Fonu’nun yatırım yaptığı şirketler, farklı rasyolara ve değerleme kriterlerine nazaran, ayrıntılı yatırım süreçleri doğrultusunda Ak Portföy uzmanlığı ile seçiliyor. Böylelikle tasarruf sahipleri portföylerini çeşitlendirirken tıpkı vakitte Türkiye’nin geleceğine kıymet katan 30 şirkete yatırım fırsatına sahip oluyor.

Türkiye’nin birinci “Değer” Endeksi

Ersarı, “Bu kapsamda Borsa İstanbul ile birlikte Türkiye’nin birinci kıymet odaklı pay senedi endeksini de Borsa İstanbul Ak Portföy Bedel Odaklı 100 Endeksi” ismiyle ülkemize kazandırmış olmaktan büyük gurur duyduğumuzu da ayrıyeten belirtmek isterim. Bizler biliyoruz ki; ülkemizin güçlü geleceğini inşa etmek, güçlü tasarruflarla ve geleceğin yatırımlarını bugünden şekillendirmekle mümkün. Dolayısı ile, Türkiye’nin şirketlerine yüksek potansiyellerine ulaşma seyahatinde destekleyecek, yatırımcılarımızı da bu kıymete ortak kılacak eser ve hizmetler sunmayı temel sorumluluğumuz olarak görüyoruz” diyerek kelamlarını tamamladı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.