Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Turizm sektörünün öncülerinden Tatilbudur, Antalya Turizm Fuarında 2023 sezonunu değerlendirdi!

Turizm sektörünün öncülerinden Tatilbudur, Antalya Turizm Fuarında 2023 sezonunu değerlendirdi!

admin admin -
73 0

Türkiye’nin 56 vilayetinde 500’den fazla acentesi ve 2.500 seyahat danışmanı ile bölümün öncülerinden olan TatilBudur;  Antalya Turizm Fuarındaki standında basın mensuplarını ağırladı. Yıllık dijital kanallarında 70 milyondan fazla  tatilseverin ziyaret ettiği TatilBudur, 2023 Turizm Dönemini değerlendirirken 2024 turizm dönemi gayelerinden de bahsetti.

Antalya Turizm Fuarı’na üçüncü sefer katıldıklarını ve aldıkları geri dönüşten epey mutlu kaldıklarını belirten TatilBudur Satış ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Çubuk; fuarın, otel ve acente ekosisteminin muahede yaptığı bir periyotta ve turizmin ülkemizdeki başşehri Antalya’da olmasının kıymetli bir iştirak avantajı sağladığını ve büyüme ivmesinin artırdığını lisana getirdi.

Sözlerine 2023 yılı turizm dal değerlendirmesi ile devam eden Mustafa Kemal Çubuk,  “TatilBudur olarak iç turizm manasında 2023 döneminin bizim için çok hoş geçtiğini söyleyebiliriz. Pandemiden bu yana kesimin iç pazardaki büyümesinin üzerinde bir büyüme oranı yakalıyoruz. Hasebiyle pazar hissemizin da büyüdüğünü söylememiz gerekir.  TatilBudur olarak yaz otel sanayisinde şu anki büyüme oranımız, geçen yıldaki rezervasyonlarla kıyaslandığında yüzde 22 düzeylerinde. Tüm otel kümelerinde ise yüzde 25 düzeylerinde büyümeye sahibiz. Bir evvelki yılın oda ve rezervasyon sayısı karşılaştırdığımızda iç turizm kesiminin tek haneli oranlarda büyüdüğünü gözlemliyoruz. Tüketici her ne kadar fiyatlarla ilgili maliyet kaynaklı önemli enflasyon artışına maruz kalsa da iç turizm iştahını kaybetmedi. Artık insanların bir tatille yetinmediklerini, hatta ikinci ve üçüncü tatillerini yaptıklarını görüyoruz.” dedi.

Tüm bu bilgilerin ve müşahedelerin sonucunda 2024 yılında iç turizmdeki büyümenin devam edeceğini ön gördüklerini vurgulayan Çubuk, “TatilBudur olarak biz de amaçlarımızı bu yılın üzerinde tutacağız. Lakin her ne kadar iç turizmdeki dinamizmin süreceğini düşünsek de dünyadaki gelişmeleri göz önünde bulundurduğumuzda herkes üzere biz de birtakım belirsizlikler gözlemliyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Bybit CEO'su Ben Zhou, Asya'nın kripto zirvesi Token2049'da konuştu: "Kriptonun altyapısını inşa etmek için buradayız"

Mustafa Kemal Çubuk, 30 Ekim Pazartesi günü erken rezervasyon kampanyasını başlatacaklarını duyurdu. Geçen yıl erken rezervasyon kampanyası öncesinde fiyatlardaki artışa dikkat çekerek, erken rezervasyonun değerini vurguladıklarını belirten Çubuk, bu sayede tüketiciler nezdinde avantaj sağladıklarını belirtti. Mustafa Kemal Çubuk, maliyetlerin hala artmaya devam ettiğini belirtirken tüketicilerin bugün satın almadıkları tatili yarın daha yüksek maliyete almak durumunda kalabileceklerini belirtti. Kredi kartlarında artan faiz oranlarıyla birlikte, tüketiciye sunulan taksitle erteleme üzere kampanyaların maliyetlerde önemli artışlar ortaya çıktığını söyleyen Çubuk, bu açıdan kış periyodunun biraz yorucu geçebileceğini fakat yeniden de erken rezervasyon avantajının iç pazardaki ivmelenmeyi destekleyeceğini iddia ettiklerini kaydetti.

Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcı Barış Nefesoğlu ise yaptığı değerlendirmede; ”2021’de pandemi sonrası bilhassa hijyen ve paklık bahislerinde tüketicilerde bir anksiyete artışı vardı. Bu durum genelde açık alanların tercih edilmesine neden oldu. Bugün ise tıpkı kitleye yönelik yaptığımız araştırmamızda, tüketicilerin daha çok “özgürlük ve cümbüş istiyorum”, “yemeği kendim almak istiyorum” üzere cevaplar verdiğini gözlemledik. Beşerler tatile gideceği markada önce itimat, sonra cümbüş ve kolaylık aramaya başladılar. Biz TatilBudur olarak müşterilerimize aradıkları tatili bulabilmeleri için davet merkezlerimizden, online platformumuzda bulunan chatGPT’li sanal asistana kadar çeşitli kolaylıklar ve imkanlar sağladık. Bununla kalmayıp, herkesin tatil anlayışının farklı olduğu fikrinden yola çıkarak, hem dijital kanallarda hem de kısmen televizyon ve radyoda stratejimizi değiştirdik ve iletilerimizi insanların muhtaçlığına ve bize ilettikleri beklentilerine  göre organize ettik. 2024 döneminde da bu çalışmalarımıza yeni projelerimizi lanse ederek devam edeceğiz” dedi.

 

TATILBUDUR.COM HAKKINDA:3073 TÜRSAB doküman numarası ile faaliyet gösteren TatilBudur seyahat acenteliği ve turizm anonim şirketi markasıdır. 1997 yılından itibaren Türk turizminde birçok prensip imza atan TatilBudur  25 yıldan fazla turizm deneyimiyle konuklarına hizmet veriyor. TatilBudur “Daha fazla tatil” sloganıyla konuklarına beklentilerinden daha fazlasını sunup, konuklarında daha fazla memnuniyet yaratmayı ve dalın önde gelen oyuncularından biri haline gelmesi ile birlikte turizm bölümünde liderliği hedefliyor..

İlginizi Çekebilir;  Vodafone Freezone'dan Kane Kampanyası

Türkiye’de turizmin en esaslı ve öncü kurumlarından biri olan TatilBudur; Tatilbudur.com, GTC, TatilBudur MİCE, ve TBC   markaları  ile Türk turizmine taraf veren şirketler  arasında yer alıyor.

Kurulduğu birinci günden beri, hizmet kalitesinden ödün vermeyen yapısı ve  müşteri memnuniyeti odaklı bakış açısı ile konukların mükemmel, renkli ve unutulmaz anılar biriktirmesine aracılık eden Tatilbudur.com;yurt içinde mutabakatlı binlerce otel ve tatil köyü, yurt dışı tıp paketleri, yurt içi kültür cinsleri, şirketlere özel hizmetler, uçak bileti, araç kiralama üzere birçok hizmeti de konuklarına sunuyor.

Yıllık 50 milyona ulaşan ziyaret sayısıyla TATİLBUDUR.COM web sitesi; Türkiye turizminin en çok ziyaret edilen web sitelerindendir. TATİLBUDUR.COM, 0 850 333 3 333 numaralı davet merkeziyle konuklarına beklentilerinden daha kaliteli hizmeti veriyor. TATİLBUDUR.COM, Türkiye çapına yayılmış beş yüzden fazla acenteyi bulan fiziki satış ağıyla da bölümün en gelişmiş oyuncularından biri..

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar