DOLAR 32,2643 0.1%
EURO 34,9135 0.18%
ALTIN 2.425,750,19
BITCOIN 2180271-1.05139%
İstanbul
22°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Sistem Global’in yurt dışı açılımındaki yeni durakları Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri oldu
  • Haberm
  • Ekonomi
  • Sistem Global’in yurt dışı açılımındaki yeni durakları Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri oldu

Sistem Global’in yurt dışı açılımındaki yeni durakları Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri oldu

ABONE OL
24 Ekim 2023 07:00
Sistem Global’in yurt dışı açılımındaki yeni durakları Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknoloji, mühendislik ve üretim şirketleri başta olmak üzere, katma kıymetli üretim hedefleyen her ölçekten şirkete profesyonel hizmetler sunan Sistem Küresel, İngiltere, Almanya, Singapur ve Belçika’dan sonra büyümesini sürdürerek Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne açıldı.

Şirketlere Vergi, Hukuk, Küreselleşme, Ar-Ge ve Patent alanlarında büyüme odaklı iş danışmanlığı ve servisleri sunan Sistem Global’in yurt dışı açılımındaki yeni durakları Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri oldu. Sistem Küresel müşterilerinin, Avrupa ve Körfez ülkelerindeki ticaret fırsatlarına erişimini kolaylaştırmak emeliyle Amsterdam’da ve Dubai’de ofis açtığını duyuran şirket, bu yeni merkezleri sayesinde, müşterilerine sunduğu küreselleşme, yeni pazarlara giriş, ihracat geliştirme ve büyüme hizmetlerinin kapsamını genişletmeyi hedefliyor.

Hollanda’da ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet göstermek isteyen her ölçekten şirket için pazara giriş stratejilerinin belirlenmesi, şirket kuruluşu, uçtan uca lokalleşme hizmetleri, Hollanda ve Dubai başta olmak üzere Avrupa ve BAE pazarlarında iş geliştirme hizmetleri sunan Sistem Küresel, bu alanlardaki çalışmalarıyla tıpkı vakitte Türkiye ile Hollanda ve Dubai pazarları ortasındaki ikili ticaretin artırılması ve ihracatın geliştirilmesi için değerli bir misyon üstleniyor. 

“Küresel markalarla rekabette kararlıyız”

Konuya ait açıklamada bulunan Sistem Küresel Vergi ve Finansal İdare Danışmanlığı Lideri ve Ortağı İdeal Şengül, “Sistem Küresel olarak kurulduğumuz günden beri, başta KOBİ’ler olmak üzere katma pahalı üretim hedefleyen her ölçekten şirkete sunduğumuz büyüme odaklı iş danışmanlığı ve servisleri ile Türkiye genelinde en yaygın danışmanlık şirketi olmayı ve bu başarıyı küresele taşımayı hedefledik. Bu maksada erişirken asıl bedelin paydaşlarımızla birlikte büyümekten geçtiğine inandık. Bugüne dek 10 binden fazla şirketin yanında olduk. Bu şirketlerin ortasında mikro işletmeler, start up teşebbüsleri, KOBİ’ler, OBİ’ler, büyük ölçekli kurumsal yapılar, 20 yıldan fazla müddettir bizimle çalışan ve halka arz süreçlerinde dahi yanında oluğumuz birçok müşterimiz var. Elhasıl, 27 sene evvel Türkiye’de doğan Sistem Küresel markasının, profesyonel hizmetler ve idare danışmanlığı bölümünün dünyaca ünlü global markalarıyla rekabet eden memleketler arası bir marka kıymetine erişmesi için yıllar evvel birinci yurt dışı ofisimizi Brüksel’de açtığımız zamanki kararlılığımız bugün güçlenerek devam ediyor. Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yeni merkezlerimiz, bu alandaki yatırımlarımızın kıymetli bir kademesi. Hem Türkiye’deki müşterilerimizin küreselleşme süreçleri için hem de Türkiye pazarının milletlerarası firmalara sunduğu fırsatları dünyaya daha düzgün anlatmak için kritik kıymet arz eden bu merkezlerde, tecrübeli uzman takımımız ve yenilikçi yaklaşımımızla Türkiye ismine katma paha üretmek emeliyle var gücümüzle çalışacağız” dedi. 

“20’den fazla kesimde ihracat danışmanlığı hizmetleri veriyoruz”

Sistem Global’in şirketlere sunduğu ihracat ve küreselleşme hizmetleri hakkında bilgi veren Şengül, “Londra, Berlin, Singapur, Brüksel, Amsterdam ve Dubai ofislerimiz ile bu bölgelerdeki pazarlarda faaliyet yürütmenin yanı sıra ofisimizin bulunmadığı ülkelerdeki partnerliklerimizle de 3 kıtada 20’ye yakın ülkede etkin hizmet veriyoruz. İnşaat ve yapı gereçleri, kimyevi eserler, iç ve dış dekorasyon gereçleri ve dokuma başta olmak üzere 20’den fazla dalda ihracat danışmanlığı hizmetleri veriyoruz. İhracatla büyümek isteyen şirketler için 27 yıllık know-how birikimimiz ile tasarladığımız uçtan uca hizmetlerimizle paydaşlarımızın muteber bir yol arkadaşı oluyoruz. Sırf son 2 yılda, çoğunluğu İngiltere’de olmak üzere 60’ın üzerinde şirketin yurt dışı şirket kuruluşunu gerçekleştirerek memleketler arası arenaya adım atmasını sağladık. Yeniden 2021’den bu yana, ortalarında start-up ve scale-up’ların, KOBİ’lerin ve büyük Türk markalarının bulunduğu 100’ün üzerinde firmanın globalde var oluşuna takviye olduk. Tüm çalışmalarımızda uzun vadeli sürdürülebilir büyümenin gerektirdiği sağlıklı bir süreç idaresi sağlamanın yanı sıra sonuç odaklı ilerliyoruz. Örneğin yeni bir pazara giriş yapan firmaların ortalama olarak, birinci 6 ayda birinci siparişlerini almalarını sağlıyoruz” dedi.  

Sistem Küresel Hakkında: 

Sistem Küresel Danışmanlık, teknoloji, mühendislik ve üretim şirketleri başta olmak üzere, start-up’lardan memleketler arası firmalara kadar her ölçekten şirkete profesyonel hizmetler sunan danışmanlık şirketidir. 27 yıldan beri 10 binden fazla şirketin sürdürülebilir bedel üretimine katkıda bulunan Sistem Küresel Danışmanlık, Vergi, Hukuk, Küreselleşme, Ar-Ge ve Patent alanlarında hizmetler sunmaktadır. Türkiye’de 9 farklı kentte, 550’den fazla uzmanı ile hizmet veren Sistem Küresel Danışmanlık, memleketler arası ekosistemdeki faaliyetlerini Londra, Berlin, Singapur, Brüksel, Dubai ve Amsterdam ofisleri üzerinden yürütmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.