Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Selçuklu Belediyesi’nden yapılandırma hatırlatmadı

Selçuklu Belediyesi’nden yapılandırma hatırlatmadı

admin admin -
163 0
  • Selçuklu Belediyesi “Bazı Alacakların Tekrar Yapılandırılmasına Ait Kanun’ kapsamında mükelleflerin borçlarına ait yapılandırma süreçlerini 03 Temmuz 2023 mesai bitimine kadar yapabileceğini hatırlatarak mükelleflerine davette bulundu.

Selçuklu Belediyesi 7440 sayılı “Bazı Alacakların Tekrar Yapılandırılmasına Ait Kanun” kapsamında

 Emlak Vergisi, Etraf Paklık Vergisi, İlan Reklam Vergisi ve Cümbüş Vergisi borçlarını ve İdari Para Cezalarını tekrar yapılandırarak peşin yahut taksitle ödeme imkânı sağlıyor.

Selçuklu İlçesi sonları içinde Emlak Vergisi (Mesken, İşyeri, Arsa, Arazi), Etraf Paklık Vergisi, İlan-Reklam Vergisi ve Cümbüş Vergisi borcu ve İdari Para Cezası borcu olan tüm gerçek ve hukukî bireyler kanun kapsamında bu imkandan yararlanabiliyor.

Selçuklu Belediyesi tarafından husus ile ilgili yapılan açıklamada, yürürlüğe giren kanunun vadesi geçmiş ödemelerin yapılandırılmasına imkân tanıdığı hatırlatıldı ve mükelleflere 03 Temmuz 2023 tarihine kadar yapılandırmadan faydalanma davetinde bulunuldu.

Vatandaşlara sistem üzerinden yapılandırma kolaylığı sağlanıyor   

Yapılandırmadan yararlanacak vatandaşlar -www.selcuklu.bel.tr web sitesinde bulunan “e-belediye “ “yapılandırma işlemi” sekmesi üzerinden beklemeksizin online olarak borçlarını kendileri yapılandırabilecek. Vatandaşlar ayrıyeten belediye hizmet binasına şahsen gelerek ve posta ile müracaat ederek müracaatta bulunabileceği üzere [email protected] adresine yapılandırma müracaat dilekçesini doldurup göndererek yapılandırma süreçlerini gerçekleştirebiliyor. 

Peşin ya da taksitle ödeme imkanlarının sunulduğu yapılandırmada aylık ödeme yapmak üzere; 12 ay, 18 ay, 24 ay, 36 ay ve 48 ay taksitle ödeme seçeneklerinden rastgele biri yapılandırma müracaat dilekçesinde tercih edilebiliyor. Vergi borcu olan vatandaşların peşin yapılandırma seçeneğini tercih etmesi halinde Yİ-ÜFE (yurt içi üretici fiyat endeksi) oranında yüzde 90 indirim yapılıyor.

Peşin ödemelerde tüm banka kartlarına tek çekim, Ziraat Bankası kredi kartına vade farksız 6 taksitle ödeme yapılabiliyor.  Peşin süreçlerde ödemenin tamamı alınırken, taksitli süreçlerde ise birinci ve ikinci taksit ödemelerinin 31.07.2023 tarihine kadar yapılması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir;  Beylikdüzü Belediyesi Coğrafya Mesleki Kariyer Planlama Çalıştayı'na katıldı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar