Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. MIP Sosyal Sorumluluk Projelerine Devam Ediyor

MIP Sosyal Sorumluluk Projelerine Devam Ediyor

admin admin -
171 0

Mersin Memleketler arası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP), Mersin Valiliği ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile “Yenişehir Mersin Memleketler arası Limanı İlkokulu” ve “Aziz Sancar Spor Tesisi Yenileme” projesi olmak üzere iki değerli çalışma için protokol imzaladı.  

 

MIP’nin topluma katkı sağlamak, eğitim ve spor alanında değerli adımlar atmak için geliştirdiği toplumsal sorumluluk projeleri kapsamında hayata geçireceği ikinci okul projesi olan “Yenişehir İlçesi Menteş Mahallesine 24 Derslikli İlkokul İmali ve Etraf Düzenlemesi” projesinin protokolü Mersin Valiliği, MIP ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ortasında, “Aziz Sancar Spor Tesisi Yenileme” projesinin protokolü ise Mersin Valiliği, Toroslar Belediyesi, Yeni Mersin Egzersiz Yurdu, Tabiat Beton A.Ş. ve MIP ortasında birebir gün imzalandı. Mersin Valiliği’nde gerçekleştirilen imza merasimine Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, MIP Genel Müdürü Ajay Kumar Singh, MIP İnsan Kaynakları ve Kurumsal İrtibat Küme Müdürü Nuri Peker, MIP Kamu ve Gümrük İlgiler Müdürü Metin Altınsoy, Toroslar Belediye Lideri Atsız Afşin Yılmaz, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Adem Koca ve Yeni Mersin Egzersiz Yurdu ile Tabiat Beton A.Ş İdare Heyeti Lideri Metin Saltık katıldı.

 

İmzalanan üçlü protokol kapsamında, MIP’nin, bölgenin eğitim altyapısını güçlendirmek ismine hayata geçireceği ikinci okul projesi olarak Yenişehir ilçesinin Menteş Mahallesinde 24 derslikli bir ilkokul inşa edilecek. “Yenişehir Mersin Memleketler arası Limanı İlkokulu” adı verilecek okulun inşaatı ve etraf düzenlemesi tamamlandığında Ulusal Eğitim Bakanlığı’na teslim edilecek. 

 

MIP’nin bir öbür kıymetli projesi ise “Aziz Sancar Spor Tesisi Yenileme” projesi. Bu projenin hayata geçirilmesiyle gençlerin spora teşvik edilmesi ve Mersin’in spor alanında geniş imkanlara sahip olması hedefleniyor. MIP, bu yenileme çalışmalarını titizlikle gerçekleştirecek ve spor tesisinin çağdaş bir biçimde tamamlanmasını sağlayacak.  

İlginizi Çekebilir;  No Fire Projesi Çorlu'da Gerçekleştirildi

 

MIP Genel Müdürü Ajay Kumar Singh imza merasiminde gerçekleştirdiği konuşmasında Mersin’e olan katkılarını artırarak sürdüreceklerini vurgulayarak, “Başta Sayın Valimiz ve Vali Yardımcımız olmak üzere tüm proje ortaklarına teşekkür ederiz. Hoş kentimiz Mersin’e kazandıracağımız 24 derslikli bir ilkokulun imalini ve spor imkanlarının artırılması maksadıyla spor tesisimizin yenileme çalışmalarını üstlenmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. MIP olarak maksadımız, Mersin’e bedel katma misyonumuzla gençlerimizin eğitim ve spor alanında daha güzel imkanlara sahip olacakları projelere odaklanmak. Mersin Valiliği koordinatörlüğünde gerçekleşen protokol imza merasimi ile birinci adımını attığımız Yenişehir Mersin Memleketler arası Limanı İlkokulu ve Aziz Sancar Spor Tesisi Yenileme projeleri bu yıl gerçekleştireceğimiz çalışmalarımızın yalnızca başlangıcı. İlerleyen süreçte Mersin’deki çocukların okul muhtaçlığını bir nebze olsun giderme gayesiyle okullar inşa etmeye devam edeceğiz. Bu doğrultuda Mersin’e kazandıracağımız bu ikinci ilkokul ve spor merkezi inşası ile yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. MIP olarak kentimize karşı sorumluluklarımızı her daim yerine getirmeyi ve ilerleyen vakitlerde da katkılarımızı arttırarak sürdürmeyi istiyoruz.” formunda konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar