DOLAR 32,8284 0.04%
EURO 35,2784 0.04%
ALTIN 2.448,340,15
BITCOIN 2181921-0.15576%
İstanbul
28°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

MediaMarktSaturn CEO’su Dr Karsten Wildberger: “Sürdürülebilirlik DNA’mızın ayrılmaz bir parçası”
  • Haberm
  • Ekonomi
  • MediaMarktSaturn CEO’su Dr Karsten Wildberger: “Sürdürülebilirlik DNA’mızın ayrılmaz bir parçası”

MediaMarktSaturn CEO’su Dr Karsten Wildberger: “Sürdürülebilirlik DNA’mızın ayrılmaz bir parçası”

ABONE OL
5 Haziran 2024 12:12
MediaMarktSaturn CEO’su Dr Karsten Wildberger: “Sürdürülebilirlik DNA’mızın ayrılmaz bir parçası”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ayrıca şirket, 2027/28 mali yılına kadar tedarikçilerinin yüzde 74’ünün Paris Mutabakatı doğrultusunda bilim temelli gayelere ahenk sağlamasını taahhüt ediyor.

MediaMarktSaturn’ün bağlı olduğu CECONOMY AG (“CECONOMY”) için sürdürülebilirlik tartışmaya açık olmayan bir husus. Bu nedenle şirket, bağımsız Bilim Temelli Maksatlar Teşebbüsü (SBTi) tarafından bilime dayalı ve argümanlı olduğu teyit edilen iklim maksatları belirledi. CECONOMY ve MediaMarktSaturn CEO’su Dr Karsten Wildberger: “Sürdürülebilirlik DNA’mızın ayrılmaz bir kesimi ve buna nazaran kıymetlendirmek istiyoruz. Bu onay ile SBTi tezli sürdürülebilirlik amaçlarımızı kabul etmiş oldu. Avrupa’nın en büyük elektronik perakendecisi olarak, iş uygulamalarımızı daima optimize ederek, yenilenebilir güç kaynaklarını teşvik ederek ve etraf dostu eser ve hizmetler için yenilikçi teknolojiler geliştirerek öncülük etmek ve emisyonların azaltılmasına belirleyici bir katkıda bulunmak istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Bilime Dayalı Gayeler teşebbüsü, şirketleri iklim bilimi ve Paris Mutabakatı’nın amaçlarıyla uyumlu emisyon azaltma gayeleri belirleme konusunda desteklemek maksadıyla 2015 yılında hayata geçirildi. SBTi, şirketlerin kendi emisyon maksatlarını uzmanlardan oluşan bir takım aracılığıyla bağımsız olarak değerlendirmelerini ve doğrulamalarını sağlıyor.

SBTi, CECONOMY’nin tezli iklim maksatlarını doğrulamış bulunuyor:

  • CECONOMY, mutlak Kapsam 1 ve 2 emisyonlarını (doğrudan ve dolaylı sera gazı emisyonları) 2018/19 baz yılından başlayarak 2032/33 mali yılına kadar yüzde 58,8 oranında azaltmayı taahhüt ediyor.
  • CECONOMY, 2021/22 temel yılından başlayarak 2032/33 mali yılına kadar kendi markalarının kategori 4 (nakliye ve dağıtım) ve kategori 1 ve 11 (satın alınan mal ve hizmetler ve satılan eserlerin kullanımı) mutlak Kapsam 3 emisyonlarını yüzde 32,5 oranında azaltmayı taahhüt ediyor.  
  • CECONOMY, 2027/28 mali yılına kadar tedarikçilerinin yüzde 74’ünün (satın alınan mal ve hizmetler alanındaki satışlar açısından ölçülen) Paris Muahedesi doğrultusunda kendi bilime dayalı gayelerini takip etmelerini sağlamayı taahhüt ediyor.

CECONOMY, iklim nötr iş uygulamaları konusunda uğraş gösteriyor. Şirket, örneğin bina otomasyonu ve kendi ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme teknolojisinin optimizasyonunun yanı sıra mağazalarında büyük ölçüde LED aydınlatmaya geçerek ve yeşil elektrik satın alarak kendi ticari faaliyetlerinin CO2 ayak izini azaltıyor. Küme ayrıyeten müşterilerinin gerçek sürdürülebilir eserleri seçip kullanmalarına ve böylelikle daha az güç tüketmelerine de yardımcı oluyor.

CECONOMY, 2021 yılından bu yana Avrupa İklim Paktı’nın Sürdürülebilir Tüketim Taahhüdü’nü istekli olarak destekleyen Avrupa’daki birinci perakende şirketlerinden biri oldu. Teşebbüs, şirketleri ileriye dönük iklim müdafaa tedbirlerini tanımlamaya motive etmeyi amaçlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.