Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. İş Kuleleri girişimcilik üssüne dönüşüyor

İş Kuleleri girişimcilik üssüne dönüşüyor

admin admin -
165 0

İş Bankası ve iştiraklerinin genel müdürlükleri ile birlikte teşebbüs sermayesi fonlarına, çeşitli ölçekten startuplara ve girişimcilik ekosistemi temsilcilerinin yanı sıra Türkiye’nin birinci startup odaklı banka şubesine mesken sahipliği yapan İş Kuleleri, Workup girişimcilik programlarının da merkezi oluyor.

 Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu, farklı dikeylerde 100 teşebbüsü mezun eden ve bu yıl 6. yaşında olan Workup Girişimcilik Programı ile Workup çatısı altında devam eden programlar,  İş Kuleleri’nde hayata geçirilen paylaşımlı ofis konseptine sahip Workup İş Kule’de yürütülecek. 

İş Bankası ve iştiraklerinin genel müdürlüklerinin bulunduğu, çeşitli ölçekten startuplara ve girişimcilik ekosistemi temsilcilerinin yanı sıra Türkiye’nin birinci startup odaklı banka şubesine mesken sahipliği yapan İş Kuleleri, artık Workup girişimcilik programlarının da merkezi olurken tıpkı vakitte bir girişimcilik üssü haline dönüşüyor.  

 

“Verimlilik artışı girişimciliği verimsiz iş alanlarıyla birleştirmekten geçer”

 Workup İş Kule’nin açılışında konuşan İş Bankası Genel Müdürü Hakan Ortan, girişimcilik alanındaki faaliyetlerinin çatı markası olan Workup, kurumsal teşebbüs sermayesi yatırım fonları, yurtdışı inovasyon merkezleri, teknoloji tabanlı yeni kuşak iştirak portföyü ve girişimcilik şubeleriyle güçlü bir ekosistem oluşturduklarını söyledi. Ortan, Workup İş Kule’nin, bu ekosistemin merkezi olarak İş Kuleleri’ni pozisyonlandırma yaklaşımlarının bir kesimi olduğunu vurguladı.

Bir muvaffakiyet kıssası yazmış, unicorn çıkarmış girişimcilerin etrafında kümelenen, onlarla çalışmış teşebbüslerin birebir başarıyı tekrarlama mümkünlüğünün arttığına işaret eden Ortan, bu bakımdan Workup İş Kule üzere girişimcileri bir ortaya getiren yerlerin kıymetli olduğunu söyledi.

Hakan Ortan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Girişimcilerin ekosistemimizde kümelenmesini sağlıyor, daha sonra onları teknoloji geliştirdikleri alanın oyuncularıyla buluşturuyoruz. Mümkün olduğunca klâsik iş alanlarına teknolojiyi dâhil ederek ve girişimcilerin gücünden yararlanarak Türkiye’nin gelişimine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Ülkemizde en çok verimliliğin artırılmasına gereksinim duyuyoruz. Zira periyot, verimliliği ve aktifliği artırma periyodu. Verimliliği artırmazsak büyüme ve kişi başına düşen ulusal geliri yükseltebilme üzere alanlarda dilek ettiğimiz arayı alamayız. Bunun yolu da girişimciliği, verimsiz olduğunu gözlemlediğimiz iş alanlarıyla birleştirmekten geçer.”

İlginizi Çekebilir;  İlk Fırsat Programı'nın 8. Dönem Başvuruları 2 Temmuz'a kadar devam edecek

İş Bankası’nın 2024 yılında 100. yaşını kutlayacağını vurgulayan Ortan, “Biz kendimizi klasik bir banka olarak değil temelinde bir teknoloji şirketi olarak görüyoruz. Girişimcilik ekosisteminden de teknolojiyi en âlâ formda kullanarak besleniyoruz” dedi.  

“Birlikte başarmanın gücüne inanıyoruz”

Genç girişimcilere gaye belirlemek ve bu maksatlara ulaşmak için azimle ilerlemek üzere kıymetli roller düştüğünü söyleyen Hakan Ortan, sunulan imkânların fakat yanlışsız kullanıldığında bir kıymete dönüşebileceğini vurguladı. Girişimcileri, gerçek muhtaçlıkları konusunda kendilerini yönlendirmeye davet eden Ortan, “Ancak bir ortada konuşacak yerler oluşturursak birbirimizi duyabilir ve birbirimizden beslenebiliriz. Birlikte iş yapmanın, birlikte başarmanın gücüne inanıyoruz. Dijital devirde hiçbir kurum kendi başına başarılı olamaz” dedi.

 

İş Bankası ekosistemi ile çalışma imkânı 

 Modern mimariye sahip ve birebir anda 30 kişinin yararlanabileceği bir çalışma alanı bulunan Workup İş Kule; sınırsız ve yüksek süratte internet, kafe alanı, şahsî dolap, özel sunum ve toplantı odası üzere girişimcilerin muhtaçlık duyacağı imkânları sağlıyor. 

İş Bankası girişimcilik ekosisteminin öbür ögeleriyle birebir lokasyonda yer alan Workup İş Kule’de teşebbüsler, birebir vakitte geniş networking ve iş geliştirm”e imkanından da yararlanabiliyor. Paylaşımlı ofis, tıpkı vakitte Workup programı altında düzenlenen eğitim ve etkinliklere de mesken sahipliği yapıyor. 

Levent İş Kuleleri Çarşı alanında konumlandırılan ofis, her hafta Pazartesi – Cumartesi günleri ortasında saat 08:00’den 20:00’ye kadar hizmet veriyor. Öncelikle Workup markası altında yürütülen programlara dâhil olan startuplar ve program mentorları ile paydaşlarının kullanımına sunulan alandan, kapasitenin uygun olması durumunda öteki teşebbüsler de faydalanabiliyor.   

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar