DOLAR 32,7982 -0.01%
EURO 35,2816 -0.03%
ALTIN 2.446,540,07
BITCOIN 21886790.18338%
İstanbul
28°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Inveo Ventures, girişimcilik ekosistemindeki 10. yılında paydaşlarıyla Bridgevent’te bir araya geldi
  • Haberm
  • Ekonomi
  • Inveo Ventures, girişimcilik ekosistemindeki 10. yılında paydaşlarıyla Bridgevent’te bir araya geldi

Inveo Ventures, girişimcilik ekosistemindeki 10. yılında paydaşlarıyla Bridgevent’te bir araya geldi

ABONE OL
7 Haziran 2024 12:24
Inveo Ventures, girişimcilik ekosistemindeki 10. yılında paydaşlarıyla Bridgevent’te bir araya geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Inveo Yatırım Holding CEO’su
 Onur Topaç, bugüne kadar girişimcilik ekosistemindeki farklı dallardan 100’e yakın şirkete, 10 milyon doların üzerinde yatırım yaptıklarını söyledi.  

Inveo Yatırım Holding ve Gedik Yatırım tarafından kurulan ve kümenin teknoloji girişimciliği yatırımları nezdinde idare merkezi olarak konumlanan Inveo Ventures, Bridgevent 2024 etkinliğinde ekosistem paydaşlarıyla bir ortaya geldi. 

Bölgenin önder kurumsal teşebbüs sermayesi olmayı hedefleyen Inveo Ventures, bu seyahatte en büyük gücü, yatırım yaptığı teşebbüslerden alıyor. Teşebbüsçüler için yatırımcıdan öte yol arkadaşı olma vizyonuyla hareket eden Inveo Ventures, teşebbüsçüler ve yatırımcılar ortasında bir bedel köprüsü kurmayı amaçladığı Bridgevent 2024 aktifliğini gerçekleştirdi. 

Inveo Yatırım Holding CEO’su Onur Topaç ve Inveo Ventures Genel Müdürü Haluk Nişli’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Bridgevent, kümenin teknoloji girişimciliğiyle ilgili gayelerinin anlatıldığı ‘Yatırımdan Daha Fazlası’ başlıklı panelle başladı. Bu panelin akabinde, ‘Yatırım ve Sinerji: CVC’den Startup’lara Stratejik Yaklaşımlar’, ‘Kadın Başkanlar: Güçlü Bayanlar, Güçlü Yatırımlar’, ‘Engelleri Aşmak: Fundraising Süreçleri’ ve ‘İşin Mutfağında Yer Almak’ başlıklarında paneller düzenlendi. 

Panellerde Doğukan Çetin (APY Ventures), İlker Temuzkuşu (Vestel Ventures), Erkan Yağcıoğlu (100. Yıl Teşebbüs Sermayesi), Başak Zorlutuna (ScaleX Ventures), Günce Önür (Startup Wise Guys), Elif Boyner (iyiyaşa), Zeynep Eliçin (Varsapp), Murat Hacıoğlu (B2Metric), Emre Öget (Retter.io), Egehan Asad (Novus), Berkin Toktaş (Revo Capital) ve Barış Özistek (Boğaziçi Ventures) konuşmacı olarak yer aldı.

Inveo’nun ekosistemi her yıl istikrarlı büyüyor

Inveo Yatırım Holding CEO’su Onur Topaç, 2024 yılında, holding bünyesinde yeni şirketler kurarak yahut mevcut şirketlere ortak olarak, finansal ve entelektüel sermaye yatırımlarıyla, şirketlerinin kıymetini maksimize etmeyi amaçladıklarını söyledi. Ekosistemlerinin her yıl istikrarlı bir biçimde büyümeye devam edeceğini belirten Topaç, “Piyasa kıymetimizde 2028 prestijiyle 1,7 milyar dolar düzeyine ulaşma vizyonumuzu gerçekleştirmek için üstün bir özveriyle çalışacağız” dedi.

Inveo Ventures’ın Türkiye’nin parlayan yıldızlarını keşfedip onlara dayanak vermeyi amaçladığını belirten Onur Topaç, “Uzun yıllar öncesine dayanan bir hayalin gerçeğe dönüşmesi yolundaki atılımlarımızdan büyük gurur duyuyorum. Bugüne kadar, girişimcilik ekosistemindeki farklı kesimlerden 100’e yakın şirkete, toplamda 10 milyon doların üzerinde yatırım yaptık. Bu teşebbüslere paha katmayı ve onların küresel pazarlarda rekabet edebilir hale gelmelerine dayanak olmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Daha fazla unicorn ve decacorn çıkarabilecek potansiyelimiz var

Türkiye’de girişimcilik ekosisteminde son 10 yılda 2.000’i aşkın süreçte 5 milyar dolara yakın yatırım yapıldığını vurgulayan Onur Topaç, geleceğe ait öngörülerini şöyle açıkladı: “Ekosistemin, bilhassa son yıllarda hızlanarak büyüdüğünü, Türkiye’den çıkan teşebbüslerin küresel oyuncular ortasında yer bulduğunu ve teknolojiye olan yatırımcı ilgisinin arttığını görmek sevindirici. Hakikaten ülkemizden 5 unicorn, 2 de decacorn çıktı. Bugün 374 Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu, 29 Teşebbüs Sermayesi Yatırım İştirakinin bulunması, çok sayıda kurumsal teşebbüs sermayesinin kurulmuş ya da kurulma basamağında olması, çok sayıda girişimcinin iştiraki, ekosistemdeki muazzam gelişime işaret ediyor. Önümüzdeki 10 yılda, daha fazla şirketin teknolojik inovasyona yatırımcı olacağını olacağını düşünüyorum. Daha fazla kişisel yatırımcı, direkt ya da dolaylı olarak ekosisteme gelmeli. Türkiye, daha fazla unicorn ya da decacorn çıkarabilecek potansiyele sahip. Bu yolla daha fazla teknoloji ihracatı yapabilecek pozisyona erişmeliyiz. Inveo Ventures’ın, gelecek 10 yıl içinde, büyüyen ekosistemin kıymetli bir oyuncusu olarak, portföyü 100 teşebbüs şirketine ulaşmış, yerelden küresele açılmak için nakdi ve gayrinakdi kaynak arayan teknoloji teşebbüsleri için bir cazibe merkezi haline gelmesini planlıyoruz. Yatırım yaptığımız teşebbüslerden bir unicorn çıkarmayı hedefliyoruz. Portföyümüzdeki teknoloji şirketlerinin halka arzına önderlik etmek de gayelerimiz ortasında yer alıyor.”

Inveo Ventures Genel Müdürü Haluk Nişli de Bridgevent’e katılım gösteren paydaşlara teşekkür ederek, “Bridgevent aktifliği, girişimcilerimizle aramızdaki bağları daha da güçlendiren ve girişimcilik ekosisteminin birlikte büyümesinin manasını gösteren bir platform oldu. Inveo Ventures olarak, yalnızca finansal dayanak sağlamakla kalmıyor, tıpkı vakitte girişimcilere stratejik rehberlik de sunuyoruz. Maksadımız, yatırım yaptığımız her şirketin küresel pazarlarda rekabet edebilir hale gelmesini sağlamak ve onlara sürdürülebilir büyüme seyahatlerinde eşlik etmek. Büyük bir aile olduğumuz tüm girişimcilerimizle daha birçok etkinliklerde buluşmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.