Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. IDEF’23 Fuarı’na hazırız, Havacılık ve Savunma Sanayi’nde hedefimiz büyük

IDEF’23 Fuarı’na hazırız, Havacılık ve Savunma Sanayi’nde hedefimiz büyük

admin admin -
165 0

Katılacağı IDEF’23 Fuarı’nda Havacılık ve Savunma Sanayi için sağladığı standartları ve uygulamalarını ziyaretçilerle buluşturacak olan Baycan Elektrik, bu yıl bu alandaki çalışmaları ile çıtayı yükseltti. Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz, “Hedefimiz kısa müddette Havacılık ve Savunma Endüstrinin kablo donanım dalında tercih edilen tedarikçi partner firması olmak. Mevcutta TÜSAŞ, TEI, Aselsan ve Roketsan üzere Savunma Sanayi’nin önde gelen firmaları ile çalışıyoruz. Çalıştığımız projelerin birçoğu bu kuruluşlar ve Baycan Elektrik ortasında ticari iş birlikleri ile sonuçlanıyor. İlerleyen periyotta Havacılık ve Savunma Sanayi’de sırf ulusal projelerde değil memleketler arası paydaşlarla iş birliği istikametinde ilerleyeceğiz” dedi.

 

Erdoğan Kılıç tarafından 1967 yılında, temelleri atılan Baycan Elektrik AŞ., İstanbul’da 20 kişilik bir atölyede Arçelik’e sertifikalı bir tedarikçi olarak çalışmalarına başladı. Daha sonra 1987 yılında günümüzde faaliyetlerini sürdürmeye devam ettiği Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 7.500 metrekarelik tesisine taşındı. Müşterilerine sunduğu hizmetlerin başında kablo donanımı; tecrübeli AR-GE ve ÜR-GE takımından tasarım takviyesi, prototip üretimi, elektrik, elektronik ve plastik modüllerin montajı ve test süreçleri bulunuyor. Baycan Elektrik’in kurucusu Erdoğan Kılıç’ın birinci günden tesis ettiği %100 müşteri memnuniyeti, kalite ve güvenilirlik unsurları 56 yıldır bütün dinamikleri ile yaşatılıyor. 

TÜRKİYE’DE 50 YILIN ÜSTÜNDE BEYAZ EŞYA VE OTOMOTİV KESİMLERİNDE KABLO DONANIMI DENEYİMİ İLE HAVACILIK VE SAVUNMA SANAYİ ATILIMI GERÇEKLEŞTİREN BİRİNCİ FİRMAYIZ

 

Kuruluşundan bu yana Beyaz Eşya ve Otomotiv kesimleri için üretim yapan firmanın yönetim konseyi lideri Hakan Kılıç’ın vizyonunda Havacılık ve Savunma Sanayi kesiminde yer alması için çalışmalarına yaklaşık üç yıl evvel başladıkları bilgisini veren Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz: “Bu süreçteki birinci yatırımlarımızdan biri şirketimizde gerekli tüm eğitimlerini tamamlamış olan bir Certified IPC Trainer (Sertifikalı IPC Eğitmeni) yetiştirmek oldu. Eğitmenimiz şimdiye kadar 50 çalışanımızın Certified IPC Specialist (Sertifikalı IPC Uzmanı) eğitimlerini verdi. Daha sonra AS 9100 ve IPC gereklilikleri kapsamında oluşturulmuş toplamda 500 metrekarelik Havacılık ve Savunma Sanayi tesisimizin yatırımları tamamlandı ve tesis güvenlik dokümanı alındı. AS 9100 sertifikamız ile Ulusal Savunma Bakanlığı tarafından onaylı Havacılık ve Savunma Sanayi tedarikçisi olarak dalda yerimizi aldık. Türkiye’de 50 yılın üstünde Beyaz Eşya ve Otomotiv bölümlerinde kablo donanımı deneyimi ile Havacılık ve Savunma Sanayi atılımı gerçekleştiren birinci firma olduğumuzu söyleyebiliriz.’’ tabirlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir;  Başkan Soyer: İzmirli ürünleri dünya pazarında yerini alacak

HEDEFİMİZ HAVACILIK VE SAVUNMA ENDÜSTRİNİN KABLO DONANIM KESİMİNDE TERCİH EDİLEN PARTNERİ OLMAK

Hedeflerinin kısa müddette Havacılık ve Savunma Sanayi’nin kablo donanım kesiminde tercih edilen tedarikçi partner firması olmak olduğunu söyleyen Engin Yılmaz: ‘’Bu sebeple dalın standartlarını, gerekliliklerini ve gelişmelerini yakından takip ediyoruz. Beyaz Eşya ve Otomotiv bölümleri için üretimlerimizde sağladığımız Yalın Üretim, Ergonomi ve Metod Vakit Ölçümü (MTM) uygulamalarımızdan edindiğimiz tecrübeleri Havacılık ve Savunma Sanayi’deki projelerimiz ile bütünleştirdik. Dijitalleşme kapsamında Sanayi 4.0 modelini temel alan bir işletme olarak makine parkurumuzda bulunan tüm aygıtların akıllı donanımlara sahip olması tarafında projelerimiz devam ediyor. Güçlü idare ve organizasyonel yapımız; kurumsal kimliğimiz Havacılık ve Savunma Sanayi’nin standartları ile birebir uyuşuyor.”  dedi.

YATIRIMLARIMIZ BİZİ KATMA KIYMETİ YÜKSEK TEKNOLOJİLER İLE TANIŞTIRIYOR

2023 yılının başında var olan 500 metrekarelik kapalı üretim alanlarını 3000 metrekareye çıkarmayı hedeflemiş olduklarını söyleyen Yılmaz, “Yakın vakitte işletmemizin dışında yeni 5000 metrekarelik bir alan bünyemize katıldı. Tıpkı vakitte Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nin İmişehir’de bulunan yeni yerleşkesinde 60.000 metrekare açık alan, iki farklı parselde 20.000 ve 20.000 olmak üzere toplam 40.000 metrekare kapalı alan yatırımı gerçekleştirdik. 2023 prestijiyle bu yerlerde %60 inşaat gerçekleşmesi ve 2024 yılında tamamlanmasını hedeflemekteyiz. Bunun yanı sıra Havacılık Sanayisi’nin gereklilikleri ortasında bulunan lazer markalama ve semi-rigid kabloların işlenmesi üzere prosesler için tool ve gereçlere yaptığımız yatırımlar çalıştığımız projelerde bizi daha derin ve katma bedeli yüksek teknolojiler ile tanıştırıyor” dedi. 

TÜSAŞ, TEI, ASELSAN VE ROKETSAN İLE ÇALIŞIYORUZ, İLERLEYEN PERİYOTLARDA MİLLETLERARASI PAYDAŞLARLA İŞ BİRLİĞİ YAPACAĞIZ

“Mevcutta TÜSAŞ, TEI, Aselsan ve Roketsan üzere Savunma Sanayi’nin önde gelen firmaları ile çalışıyoruz ve çalıştığımız projelerin birçoğu bu kuruluşlar ve Baycan Elektrik ortasında ticari iş birlikleri ile sonuçlanıyor. Firmaların koaksiyel kablo, semi-rigid kablolar, askeri standartlara ilişkin konnektör ve terminaller, elektrik ve elektronik teçhizatlar içeren tüm projelerine karşılık vermekteyiz” diyen Baycan Elektrik Genel Müdürü, ilerleyen periyotta Havacılık ve Savunma Sanayi’de sadece ulusal projelerde değil memleketler arası paydaşlarla iş birliği istikametinde ilerleyeceklerinin ihtimamla altını çizdi.

İlginizi Çekebilir;  ING KOBİ Anında Kredi ile Nakit İhtiyaçları için KOBİ'lere Destek

 

IDEF’23 MEMLEKETLER ARASI SAVUNMA SANAYİ FUARI’NDA KESİME KISA MÜDDETTE SAĞLADIĞIMIZ STANDARTLARI VE UYGULAMALARIMIZI TANITACAĞIZ 

Baycan Elektrik’in yer alacağı tüm fuarlara itinayla hazırlandığını aktaran Yılmaz, “Geçtiğimiz yıl katıldığımız SAHA EXPO Fuarı Havacılık ve Savunma Sanayi dalına girişimizi duyuran, bizi yeni müşteriler ile bir ortaya getiren başarılı bir tecrübe olmuştu. Bu yıl, 25-28 Temmuz tarihleri ortasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan IDEF’2023 Milletlerarası Savunma Sanayi Fuarı hazırlıklarımız kapsamında dala kısa müddette tesisimizde sağladığımız standartları, uygulamalarımızı ve üretim proseslerimizi tanıtıyor olacağız. Türkiye’nin en büyük Savunma Sanayi ve Güvenlik Fuarı’nda yeni; bilhassa yurtdışında faaliyet gösteren Havacılık ve Savunma firmaları ile tanışmayı ve somut projeler geliştirmeyi hedefliyoruz. Yılın son çeyreği için belirlemiş olduğumuz ihracat maksadına bu sayede ulaşabileceğimize inanıyoruz” dedi ve ekledi: “Baycan Elektrik, müşterilerine üretimleri açısından pek çok avantaj sunan bir partner. Beyaz Eşya dalında müşterilerimize sağladığımız AR-GE dayanağı kültürünü kısa müddette Savunma Sanayi’de deneyimli mühendis grubumuz hayata geçirdi. Eseri imal etmenin ötesinde sağladığımız kapsamlı hizmet ile eserlerin işlevsel ve rekabet açısından sürdürülebilir olmasına kıymetli ölçüde katkı sağlıyoruz. Müşterilerimizin sistemlerine kısa müddette sağladığımız adaptasyon ve ahenk en güçlü yönlerimizden biri. Zamanında ve eksiksiz üretim ideolojisi, kablo donanımındaki 50 yıl üzerindeki tecrübesi ve başarısıyla, piyasanın önde gelen Beyaz Eşya üreticileri ve Otomotiv, Havacılık ve Savunma sanayi ile iş birliği içerisinde olan Baycan Elektrik önümüzdeki yıllar içerisinde katıldığı yeni dallarda de kendisini verimlilik, kalite ve dünya koşullarında rekabet açısından kanıtlamaya devam edecek.” 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar