Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Groupe SEB Türkiye Satış ve Perakende Direktörü Şükrü Çetinkaya oldu

Groupe SEB Türkiye Satış ve Perakende Direktörü Şükrü Çetinkaya oldu

admin admin -
138 0

Groupe SEB Türkiye Satış Departmanı’nda “Satış ve Perakende Direktörü” durumuna Şükrü Çetinkaya getirildi. Son 4,5 yıldır Satış Yöneticisi unvanıyla Sony Türkiye’de misyon alan Çetinkaya artık, Tefal, Rowenta, Krups ve Moulinex markalarının tümünün ülkedeki satış faaliyetlerinden sorumlu olacak.

2 Mayıs 2023 prestijiyle yeni misyonunu devralan Çetinkaya’nın gündeminde, Groupe SEB Türkiye’nin mevcut bayi ve satış noktalarının güçlendirilmesi, ayrıyeten yeni kanal ve eser stratejisiyle bilhassa e-ticaretteki marka pazar hissesinin artırılması öncelikli hususlar olarak yer alacak.

Marmara Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Milletlerarası Münasebetler mezunu olan Çetinkaya, profesyonel mesleğine 2005’te Volkswagen Doğuş Oto’da Satış Temsilcisi olarak başladı ve 2007 yılında Saha Satış Yöneticisi unvanıyla Volkswagen Doğuş Finans’a geçiş yaptı. Mayıs 2011’den itibaren 12 yıl boyunca mesleğini sürdürdüğü Sony Türkiye’de sırasıyla Eser Müdürü, Kıdemli Eser Müdürü, Kıdemli Satış & Pazarlama Müdürü, Tüketici Eserleri Pazarlama Müdürü ve Satış Yöneticisi konumlarında misyon yaptı.

Groupe SEB Hakkında: 

Küçük mesken aletleri alanında dünyada referans kabul edilen Groupe SEB, farklı perakende kanalları üzerinden tüketicilerle buluşturduğu Tefal, Seb, Rowenta, Moulinex, Krups, Lagostina, All-Clad, WMF, Emsa ve Supor üzere 33 başkan markayı içeren eşsiz portföyüyle, 150’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Yılda 350 milyona yakın eser satan şirket, inovasyon, milletlerarası büyüme, rekabetçilik ve müşteri hizmetine odaklanan uzun vadeli stratejisiyle öne çıkmaktadır. Groupe SEB, 2022’de 8 milyar Euro’ya yakın satış gerçekleştirmiştir ve dünya çapında 30 binden fazla çalışana sahiptir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Allianz'ın Startup'larla İş Birliği Yaptığı HackZone Scale Up Accelerator 4. Yılında, Başvurular Başladı

İlgili Yazılar