DOLAR 32,3266 -0.03%
EURO 35,1619 0.58%
ALTIN 2.402,32-0,52
BITCOIN 21899540.31738%
İstanbul
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Ericsson Orta Doğu ve Afrika için 5G Çekirdek Mükemmeliyet Merkezi Açıyor
  • Haberm
  • Ekonomi
  • Ericsson Orta Doğu ve Afrika için 5G Çekirdek Mükemmeliyet Merkezi Açıyor

Ericsson Orta Doğu ve Afrika için 5G Çekirdek Mükemmeliyet Merkezi Açıyor

ABONE OL
17 Ekim 2023 15:36
Ericsson Orta Doğu ve Afrika için 5G Çekirdek Mükemmeliyet Merkezi Açıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  • Orta Doğu ve Afrika’da faaliyet gösteren bağlantı servis sağlayıcılar için gelişme imkanı sağlayacak olan 5G Çekirdek Mükemmeliyet Merkezi, bölgede 5G hizmetlerinin yaygınlaşmasına ve geleceğe dönük kullanım senaryolarının uygulanmasına dayanak olacak. 
  • Mükemmeliyet Merkezi: İnovasyon, iş birliği ve 5G teknolojisinin gelişimine değerli katkılarda bulunacak. 

 

Ericsson, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde hizmet verecek bir 5G Çekirdek (5GC) Mükemmeliyet Merkezi açacağını duyurdu. İleri teknolojiler barındıran Mükemmeliyet Merkezi, inovasyon, iş birliği ve 5G teknolojisinin gelişmesinde değerli bir rol oynayacak.

Ericsson, Mükemmeliyet Merkezi’nde 5G teknolojisinin potansiyelini ve gerçek dünya kullanımlarını gösteren interaktif sunumlar aracılığıyla, hem sabit kablosuz erişim ve bulut tabanlı oyunlar üzere hizmetler ile son tüketiciye ulaşacak, hem de medya, cümbüş ve kamu güvenliği üzere sanayi tahlillerini sergileyecek.

5G Çekirdek Mükemmeliyet Merkezi, 5G teknolojisinin çok taraflılığını göstererek bu teknolojinin pratikte deneyimlenebilmesini sağlayacak. Öne çıkan en çarpıcı özellikleri ise:

Mimari Dehası: Bulut tabanlı şebeke mimarisine odaklanarak 5G şebekelerinin geleceği keşfedilecek. Bu mimari dönüşüme hangi unsurların istikamet verdiği incelenerek bu dönüşümün şebekelere kazandırdığı esneklik ve çeviklik  gözlemlenebilecek. 

5G Operasyonel Kabiliyetlerinin Güçlendirilmesi: Ericsson 5G eserlerinin kusursuz otomasyon kabiliyeti keşfedilecek. Ericsson’un CaaS tabanlı tertipli güncellemeler ve öteki gelişmiş tahlilleriyle irtibat servis sağlayıcılarının operasyonel verimliliğini nasıl artırdığı görülecek.

İşletmeler için Yeni İmkanlar Sunması: Şebeke dilimleme ve 5G şebeke programlama esnekliğinin, bağlantı servis sağlayıcıları için yeni gelir kaynakları yaratmadaki rolüne tanıklık edilecek. 5G etkinleştiricilerinin nasıl dinamik hizmet özelleştirmeleri ve esneklik imkanı oluşturduğu gözlemlenebilecek.  

Ericsson Orta Doğu ve Afrika Lider Yardımcısı ve Bulut Yazılım ve Hizmetleri Lideri Lucky La Riccia, bahisle ilgili şunları söyledi: “Ericsson 5G Çekirdek Mükemmeliyet Merkezi iş birliği ve inovasyon için elverişli bir ortam sunmakla birlikte, demolarla ve tüketici ve kurumlara yönelik pratik kullanım olanaklarıyla 5G’den çıkar elde etme yolunda müşterilerimize dayanak olacak. Yenilikçi eser ve hizmetlerin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi için gereken kaynak ve dayanağı sağlamaya kararlıyız. Bu bağlamda kıymetli bir adım olan 5G Çekirdek Mükemmeliyet Merkezi Orta Doğu ve Afrika bölgesi için epeyce yararlı olacağına inanıyoruz.”

Mükemmeliyet Merkezi’nde bulunan 5G Laboratuvarı, gelişmiş bağımsız 5G altyapısı ve yüksek süratli şebeke ekipmanları ile donatılmıştır. Bu platform, geliştiricileri, sistem entegratörlerini ve sanayi uzmanlarını bir ortaya getirerek yenilikçi 5G kullanım senaryoları oluştururken, 5G teknolojisinin potansiyelini birlikte keşfetmelerini sağlayacak bir çalışma alanı sunacak. Ayrıca, Ericsson’un fikirleri, piyasaya sürülebilecek eser ve hizmetlere dönüştürme kelamından hareketle, ticarileştirme ve dağıtım için sıçrama tahtası olacak.

Ericsson Orta Doğu ve Afrika Operasyon Dayanak Sistemleri, Çekirdek Şebeke ve Bulut Tahlilleri Başkanı Said Zantout, şunları söyledi: “Ericsson 5G Çekirdek Mükemmeliyet Merkezi, bu etkileşim çağında 5G uygulamalarını geliştirmek ve test etmek için iş ortaklarımız ve müşterilerimizle iş birliği yapmamızı sağlayacak.  5G Laboratuvarı’ndan çıkacak yenilikçi tahlilleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu tahlillerin bölge genelinde inovasyonu teşvik edeceğine hiç kuşkumuz yok.” 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.