Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Basın Bülteni: Uluslararası Lojistikte Kripto Dönemi

Basın Bülteni: Uluslararası Lojistikte Kripto Dönemi

admin admin -
153 0

Son yıllarda giderek kabul gören ödeme usullerinden biri olan kripto paralar, e-ihracat bölümünde de süratli ve inançlı bir ortam sunarak hudut ötesi ödemelerine gerçekleştirilmesini imkan tanıyor. Yapılan araştırmalara nazaran 2022 yılında kripto para ödeme ile yapılan ödemelerin yüzde 74 oranında arttığının altını çizen ShipEntegra CEO’su Ali Ceylan, e-ihracat bölümünde de bariz bir artış olduğunu söyledi.

E-ihracat kesiminde kripto para kullanımında öncü bir rol oynayan ShipEntegra, kripto para kullanımıyla bölümünde satıcılar ve alıcılar ortasında inançlı bir ortam sağlamakta ve hudut ötesi ödemelerde süratli ve düşük süreç fiyatları sunarak rekabet avantajı sağlıyor. Ödeme kolaylıklarıyla kullanıcıların dikkatini çeken ShipEntegra, Türk menşeili eserlerin küresel pazardaki rekabet gücünü artırma gayesiyle çalışmalarını sürdürüyor. 

Kripto para ödemelerinin lojistik dalına kıymetli yeniliklerin getirdiğinin altını çizen ShipEntegra CEO’su Ali Ceylan, “Bu yenilikler ortasında süratli ve kolay ödemelerin sağlanması, merkezi olmayan süreçlerin gerçekleştirilmesi, inançlı ve şeffaf süreçlerin yapılması, düşük maliyetlerin olması, akıllı mukavelelerin kullanımı ve gelişmiş izlenebilirlik kıymetli rol oynamaktadır. Bilhassa ülkeler ortası lojistik sistemleri karmaşık süreçler gerektirebiliyor. Bu süreçlerin yüksek güvenlikle gerçekleştirilebilmesi e-ihracatçılar için tercih edilen bir sistem haline geldi. Tıpkı vakitte kripto para ödeme tekniği, lojistik şirketlerinin ödeme süreçlerini hızlandırarak müşteri tabanını genişletmelerine yardımcı olur” dedi.

Önümüzdeki süreçte kripto ödeme formülünün giderek yaygınlaşacağını söyleyen Ceylan, dijitalleşme ve teknolojik ilerlemelerin sürat kazandığı bir dünyada, kripto para ödemelerinin lojistik süreçlerde daha da yaygınlaşması ve kabul görmesi muhtemeldir” dedi. Ceylan, sözlerine şöyle devam etti: “Güvenli, süratli ve maliyet aktif bir ödeme sistemi olarak kripto paralar, lojistik kesiminde daha fazla tercih edilecektir. Ayrıyeten, merkezi olmayan yapıları sayesinde, sonları aşan ticarette ve milletlerarası süreçlerde kripto paraların kullanımının artması beklenmektedir. Bu nedenle, gelecekte kripto para ödemelerinin lojistik kesiminde daha yaygın olarak kullanılacağını öngörüyoruz. Bu öngörüyü destekleyen bilgiler de bulunuyor. 2022 yılında yapılan araştırmalar, kripto para ile yapılan süreçlerin bir evvelki yıla nazaran yüzde 74’lük bir artış olduğunu göstermiştir. Bu artış, kripto para ödemelerinin yaygınlaşması ve kullanımının süratle artması manasına gelmektedir. Bu artışın, sistemimizdeki entegrasyonlara ve süreç yapma oranına da olumlu bir tesiri olduğunu söyleyebiliriz. Kripto para ünitelerinin popülerliğinin artmasıyla birlikte, lojistik bölümünde kripto para ile yapılan ödemelerin daha da yaygınlaşması beklenmektedir. Bu durum, lojistik şirketlerin daha süratli, inançlı ve maliyet faal bir halde süreç yapmasına imkan sağlamaktadır. Tüm bu datalar ve trendler, kripto para ödemelerinin lojistik bölümünde gelecekte daha da büyüyeceğini ve değerli bir rol oynayacağını göstermektedir.” 

İlginizi Çekebilir;  Lip Repositioning işlemi dudakların fazla yukarı çıkmasını engeller

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar