Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Aytemiz, Fortune 500 Türkiye listesinde ilk 50 şirket arasında

Aytemiz, Fortune 500 Türkiye listesinde ilk 50 şirket arasında

admin admin -
134 0

Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği, birçok kurum tarafından referans kabul edilen ve itibar sembolü olarak gösterilen Fortune 500 Türkiye sıralamasında Aytemiz bu yıl 50. sıraya yükseldi. 

Türkiye’nin en büyük şirketlerinin listelendiği Fortune 500 Türkiye 2022 listesine giren Aytemiz, yıllık büyümesini yüzde 162, karlılığını ise yüzde 150 oranında artırdı ve listede 6 basamak yükselerek 50. sıraya yerleşti. Ayrıyeten verimlilik sıralamasında da 5.4 etkin bölüm suratı ile Türkiye’nin en verimli şirketleri listesinde 42. sırada yer aldı.

Türkiye’nin en büyük ve en itibarlı şirketlerinin sıralandığı Fortune 500 Türkiye 2022 listesinde yer almaktan onur duyduklarını belirten Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, “Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm gelişmelere rağmen, iş ve sonuç odaklı hareket eden grubumuzla ve en düzgüne ulaşmaya olan bağlılıklarıyla gurur duyuyorum. Çalışanlarımızın daha yeterli bir müşteri tecrübesi sunma isteği ve operasyonel verimlilik konusundaki bitmeyen arayışları, şirketimizi üstlere taşımada tesirli oldu. Aytemiz olarak ileriye baktığımızda, sürdürülebilir büyüme ve uzun vadeli verimliliği önceliklendiriyoruz. Ülkemize yatırım yapmaya, müşterilerimize şaşırtan eser ve hizmetler sunmak için yenilikçi tahliller üretmeye devam edeceğiz. İleri görüşlü bir yaklaşımı benimseyip; dal trendlerini yakından takip ederek zorlukların üstesinden gelme ve akaryakıt kesimindeki dikkat çeken durumumuzu daha da ileriye taşıma becerimize güveniyoruz. Tüm Aytemiz çalışanlarına, bizi tercih ettikleri için kıymetli müşterilerimize ve tüm paydaşlarımıza en derin şükranlarımı sunuyorum. İstasyonlarımızda şaşırtan eser ve hizmetler sunmaya ve herkes için kıymet yaratmaya kararlıyız.” dedi.

Aytemiz hakkında

Türkiye genelinde 580’den fazla istasyonu, 10 ikmal noktası ve 250.000 metreküplük depolama kapasitesi ile akaryakıt kesiminde hizmet veren Aytemiz, Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği Fortune 500 – 2022 listesinde 50’inci sırada yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir;  TEMSA elektrikli araçlardaki tecrübesini Fuso eCanter ile hafif kamyon segmentine taşıyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar