Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. SunExpress hizmet ihracatında ilk 3 şirket arasında

SunExpress hizmet ihracatında ilk 3 şirket arasında

admin admin -
158 0

SunExpress, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından bu yıl 30.’su düzenlenen İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde ödüllendirildi. Hava yolu, 2022 yılında hizmet ihracatına en fazla katkı sağlayan şirketler arasında 3. sırada yer aldı.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl 30.’su düzenlenen İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde, Türkiye’nin hizmet ihracatına katkıları hasebiyle ödül aldı. Hava yolu, 2022 yılında Türkiye genelinde hizmet ihracatına en fazla katkı sağlayan birinci 3 şirket ortasında yer aldı. SunExpress, geçtiğimiz yıl yaklaşık 11 milyon yolcu taşıyarak bir rekora imza atmış, ayrıyeten Skytrax tarafından gerçekleştirilen global yolcu anketinde ‘Dünyanın En Yeterli Tatil Hava Yolu’ seçilmişti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların iştirakiyle İstanbul’da gerçekleşen törende SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Eminoğlu ödülü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’ndan aldı. 

Ödül ile ilgili değerlendirmede bulunan SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Eminoğlu, “Bu bedelli mükafatı SunExpress ismine almaktan gurur duyuyorum. Türkiye’nin turizm elçisi olarak ülkemizi muvaffakiyetle temsil etmeye ve ekonomimiz için bedel yaratmaya devam ediyoruz. Bu yıl uçuş ağımıza 26 yeni rota ekledik ve 12 milyondan fazla yolcu taşıyarak 2023 yılında da yeni bir rekora imza atmayı hedefliyoruz” dedi.

SunExpress, 2023 yaz döneminde eklenen yeni rotalar ile tarihindeki en geniş uçuş ağına ulaştı.  Türkiye’ye yönelik artan talebi karşılamak gayesiyle koltuk kapasitesini bu yıl için %13 artıran SunExpress, Türkiye’den 30 ülkede 60 destinasyona ve 175’ten fazla rotaya aktarmasız uçuş sunarak Türkiye’nin lokomotif dallarından turizme kıymet katmaya devam ediyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Osmangazili yüzücülerden büyük başarı

İlgili Yazılar