Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Seferihisar Belediyesi, okulların kapanmasıyla Teos Yaratıcı Yazarlar Evi’nde “Yaza Merhaba Satranç Turnuvası” düzenledi.

Seferihisar Belediyesi, okulların kapanmasıyla Teos Yaratıcı Yazarlar Evi’nde “Yaza Merhaba Satranç Turnuvası” düzenledi.

admin admin -
161 0

Turnuva için Türkiye’nin dört bir yanından gelen atletler, iki gün boyunca kıyasıya yarıştı. Hem çocuk, hem de gençlerin büyük ilgi gösterdiği turnuvada yaş kümesi ayrılmadan oynayan tüm atletlere, satranç kadrosu ve anı madalyası verildi. Turnuvayı 5 cinste kayıpsız ilerleyen Atakan Yılmaz kazanırken, ikinciliği ve üçüncülüğü 4’er puanla Muhammed Furkan Girgin ve Melih Tokan paylaştı. 

HEDEF MİLLETLERARASI TURNUVALAR

Yaz dönemi boyunca turnuvaları daima hale getirmek istediklerini belirten Seferihisar Belediye Lideri İsmail Yetişkin, “Seferihisar’da düşünen, üreten ve sorgulayan kuşaklar yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Her yaştan vatandaşımızın satrançla iç içe olması için hem çocuklarımıza, hem de 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza başka kurslarımız devam ediyor. Gayemiz, memleketler arası satranç turnuvalarına da mesken sahipliği yapmak. Yaz dönemi boyunca satranç turnuvalarımıza ve etkinliklerimize devam edeceğiz. Dereceye giren ve turnuvayı tamamlayan tüm atletleri tebrik ediyorum” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Emir Aşarı'dan "24 saat" yarışında kariyerinin en anlamlı birinciliği

İlgili Yazılar