Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Peynircioğlu Deresi’nde temizlik çalışmaları tamamlandı

Peynircioğlu Deresi’nde temizlik çalışmaları tamamlandı

admin admin -
162 0

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü Peynircioğlu Deresi’ndeki paklık çalışmalarını tamamladı. Yaşayan Körfez programı kapsamında 10 gün boyunca sürdürülen çalışmalarda 2,5 kilometre uzunluğundaki bölgede paklık yapılırken 2 bin 500 ton materyal çıkarıldı.

Yaşayan Körfez maksadıyla birçok yatırım projelendiren İZSU Genel Müdürlüğü, kent genelinde dere paklık çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor. Her yıl rutin olarak yapılan çalışmalar İzmir Körfezi’ne çıkışı olan derelerde ağırlaşıyor. Bu kapsamda, Karşıyaka’nın Bostanlı Mahallesi’nde yer alan Peynircioğlu Deresi’nde de paklık çalışmaları yapıldı. İZSU gruplarının 10 günde tamamladığı paklık çalışmaları dere çizgisi boyunca 2,5 kilometrelik bir alanda devam etti. Çalışmalar sonucunda 2 bin 500 ton çamur ve atık materyal dere yatağından çıkarıldı.

Dört mevsim dere temizliği

Şiddetli yağışların olduğu periyotlarda taşkın tedbirleri kapsamında sürdürülen dere paklık çalışmaları, yaz mevsiminde de bölgesel koku meselelerinin yaşanmaması için titizlikle devam ediyor. İZSU takımları 2023 yılının birinci 6 ayında 103 kilometrelik dere sınırında paklık çalışmasını tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Batur: Cumhuriyet devriminin yılmaz savunucusu kadınlardır

İlgili Yazılar