Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Örnek işletme belgesini başkanlar verdi

Örnek işletme belgesini başkanlar verdi

admin admin -
137 0

Nilüfer’deki “Örnek İş Yeri” dokümanına sahip işletmelere bir yenisi daha eklendi.

 Hijyen ve hizmet kalitesi açısından kriterlere uyan Köşebaşı Restoran, Nilüfer’de ‘Örnek İş Yeri’ dokümanı almaya hak kazanan 22. işletme oldu.

Nilüfer’de 2003 yılından bu yana sürdürülen ‘Örnek İş Yeri’ uygulamasına yeni bir işletme daha eklendi. Proje kapsamında, Nilüfer Belediyesi Ruhsat ve Kontrol Müdürlüğü Kontrol Ofisi; üretim, işçi ve işletme hijyeni, eser koruma şartları, hizmet kalitesi ve işçi sıhhati üzere kriterleri inceledi. Kontrollerin akabinde Köşebaşı Restoran, ‘Örnek İş Yeri’ dokümanı almaya hak kazandı. Köşebaşı Restoran, Nilüfer’de bu belgeyi alan 22. işletme oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, uygulamanın çeşitli kriterleri barındırdığına dikkat çekerek, bunları üst üste koyunca en yeterli hizmeti veren iş yerinin öne çıktığını kaydetti. Kriterleri yerine getiren işletmeleri ödüllendirdiklerini belirten Lider Fazilet, “Bunu birçok alanda yaygınlaştırıyoruz. Nilüferliler, seçici. Bilhassa sıhhi, hijyenik şartlarda hizmet veren iş yerleri, çok fazla ilgi görüyor. Biz de bunu teşvik ediyoruz” dedi.

‘Örnek İş Yeri’ evrakını, programa katılan Bozcaada Belediye Lideri Dr. Hakan Can Yılmaz ile birlikte Köşebaşı Restoran İşletmecisi Özcan Dilekyiğit’e veren Lider Fazilet, işletme çalışanlarını da kutladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İş Bankası ve Solarçatı'dan güneş enerjisi santrali yatırımlarına destek

İlgili Yazılar