Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. D-Marin tüm marinalarında Çevre Farkındalık Günlerini kutladı

D-Marin tüm marinalarında Çevre Farkındalık Günlerini kutladı

admin admin -
139 0

Seçkin marinaların tercihi D-Marin, 5 Haziran Dünya Etraf Günü ve 8 Haziran Dünya Okyanus Günü’nü, kıyıların korunması ve çevresel sürdürülebilirlik hususlarında farkındalık yaratmayı amaçlayan bir aktiflik ve teşebbüs takvimi ile kutladı.

D-Marin memleketler arası kıymet taşıyan bu günleri Yunanistan, Hırvatistan, Karadağ, Türkiye, İspanya, İtalya ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki 20 marinasının tamamında kutladı. 

Bir dizi kıyı ve deniz tabanı paklığı aktifliği düzenleyen D-Marin, bölgedeki okullar için deniz hayatının pahası ve küçük aksiyonların yaratabileceği olumlu değişim hakkında eğitim oturumları gerçekleştirdi. Ayrıyeten bölge halkıyla birlikte, mahallî etrafın korunması için birlikte hareket edilmesi gerekliliğine dair bilgilendirici etkinlikler de düzenlendi.

Bu teşebbüsler, D-Marin’in “bugünün ve gelecek jenerasyonların sürdürülebilir marinalarını” yaratmayı amaçlayan çevresel, toplumsal ve yönetişim (ÇSY) stratejisine olan bağlılığını bir sefer daha teyit ediyor.

Sürdürülebilir kaynak idaresi, karbon ayak izinin küçültülmesi ve müdafaa projeleri de dâhil olmak üzere olumlu değişimi teşvik etmek için daima teşebbüslerde bulunan D-Marin, birebir vakitte çalışanlarına sürdürülebilirlik uygulamaları eğitimi vererek bilgilerini toplumla paylaşabilecek donanımı kazandırıyor. 

D-Marin SEÇ Sorumlusu Areti Priovolou yaptığı açıklamada “D-Marin olarak sürdürülebilirlikle seçkin marina tecrübelerinin bir ortada var olabileceğine inanıyoruz. Sorumlu uygulamaları temel faaliyetlerimizle bütünleştirerek etraf üzerinde olumlu bir tesir yaratırken tıpkı vakitte inovasyon ve büyümeyi de destekleyebiliriz. Dünya Etraf Günü ve Dünya Okyanus Günü vesilesiyle halkımızı, konuklarımızı, ortaklarımızı ve kentli dostlarımızı sürdürülebilir bir gelecek için el ele vermeye çağırıyoruz. Gelin, daima birlikte etraf dostu uygulamaları benimseme, doğal kaynakları müdafaa ve gezegenimizi gelecek jenerasyonlar için muhafaza taahhüdünde bulunalım” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Beylikdüzü Belediyesi'nden Yüzde 25 Ek Zam

İlgili Yazılar