Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mustafakemalpaşa Kültür Sanat Yaz Kursları başlıyor

Mustafakemalpaşa Kültür Sanat Yaz Kursları başlıyor

admin admin -
166 0

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde, kültür sanat yaz kursları ile yeteneklerini keşfetmek isteyen gençlere kapılarını açıyor.

Mustafakemalpaşa Belediye Lideri Mehmet Kanar ‘’ Kültür ve sanatın kalbi Mustafakemalpaşa’da gençlerimiz verimli bir tatil geçirebilmeleri ismine olağanüstü kurslar hazırladık.’’ Tabirlerine yer verdi.

Öğrencilere yaz boyunca yeni marifetler kazandırmak, kendilerini geliştirebilme fırsatı
sağlamak için geniş bir yelpazede eğitim fırsatı sunan Mustafakemalpaşa Belediyesi, Kültür Sanat Yaz Kursları kapsamında; Halk Oyunları, Bale, Dekoratif Alçı İmali, Ömür Maharetleri Atölyesi, Dama, Drama kurslar Fotoğraf Kulübü, Müzik Atölyesi Yaz Kursları kapsamında; Çocuk Korosu, Bağlama, Gitar, Çocuk Mehter kursları eğitimleri verecek. 131 Mahallesi ile Bursa’nın en büyük yüzölçümüne sahip Mustafakemalpaşa’da keşfedilecek yüzlerce şelale ve kartpostallara örnek olacak görüntüsü, Fotoğrafçılık Atölyesi öğrencileri tarafından kayıt altına alınacak. Tabiat ve fotoğraf meraklısı öğrenciler ilçenin farklı lokasyonlarında fotoğraf çekerek, hem sanatlarını konuşturacak, hem de ilçenin tanıtılmasına katkı sağlayacak.

Kurslara kayıt yaptırmak isteyen kursiyerler, Mustafakemalpaşa Belediyesi Hizmet Masaları, Mustafakemalpaşa Kültür ve Spor Merkezi Kültür İşleri Müdürlüğü Kurs Ofisi yahut 444 3 815 numaralı davet merkezinden, 2482 dahili numarasına bağlanarak, ayrıntılı bilgi alabilecekler. Kurs kayıt başlangıç tarihleri 15.06.2023, kurs kayıt bitiş tarihi 23.06.2023, kurs başlangıç tarihi 03.07.2023, kurs bitiş tarihi 01.09.2023 ortasında gerçekleşecek.

‘’İlçeye kazandırılan Mustafakemalpaşa Kültür Merkezi ile sanatın ve sporun keyfini çıkaracağız’’ sözlerini kullanan Lider Kanar’’ Geleceğimizin teminatı gençlerimizi mükemmel bir yaz bekliyor. Gençlerimiz sanat, spor ve kültür kursları ile yeteneklerini keşfedecekler. Sanatı ve sporu daha erişilebilir bir hale getirip, gençlerimizin yollarına ışık tutmayı hedefliyoruz. Kelam verdiğimiz üzere sporun ve sanatın kalbi Mustafakemalpaşa’da atacak.’’ Dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İzmirliler geleneksel Zafer Yürüyüşü'nde buluştu

İlgili Yazılar