Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Beylikdüzü’nde kan bağışı noktası kuruldu

Beylikdüzü’nde kan bağışı noktası kuruldu

admin admin -
167 0

Beylikdüzü’nde 14 Haziran Dünya İstekli Kan Bağışçıları Günü nedeniyle kan bağışı noktası kuruldu. Kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak için kampanyanın düzenlendiğini söz eden Beylikdüzü Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürü Mehmet Esmer, “İnsan hayatı açısından epeyce kıymetli olan bu kampanyaya olan hassas davranışlarından Beylikdüzü halkına çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar bu bağışlarla çok kişinin hayatını kurtardılar. Bundan sonra da takviye olacaklarına inancım tam” diye konuştu.

Beylikdüzü Belediyesi, istekli ve nizamlı kan bağışına dikkat çekerek farkındalık oluşturmak maksadıyla her yıl 14 Haziran’da düzenlenen “Dünya İstekli Kan Bağışçıları Günü” kapsamında kan bağışı kampanyası düzenledi. Kızılay iş birliği ile düzenlenen kampanya için Adnan Kahveci Mahallesi’nde bulunan Beylik Pazarı Alanı’nda kan bağışı noktası kuruldu. Alana gelen gönüllüler Kızılay tarafından verilen formları doldurarak kan bağışında bulundu.

Gönüllü bağışçıları bekliyor

Tek kaynağı insan olan kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak için Kızılay ile iş birliği yaptıklarını söz eden Beylikdüzü Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürü Mehmet Esmer, “Kan vermek sıhhat açısından da hayli kıymetli. Kan veren şahıslarda kalp krizi, baş ağrısı ve yüksek tansiyona yakalanma riski daha az görülüyor. Öte yandan bir kişi, bir bağışla 3 kişinin hayatını kurtarabiliyor. İnsan hayatı açısından epeyce değerli olan bu kampanyaya olan hassas davranışlarından Beylikdüzü halkına çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar bu bağışlarla çok kişinin hayatını kurtardılar. Bundan sonra da dayanak olacaklarına inancım tam” diye konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  MediaMarkt'ta Apple Günleri Kampanyası Başladı

İlgili Yazılar