Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Muğla Büyükşehir 100. Yılda 20 Bin Bayrak Dağıttı 

Muğla Büyükşehir 100. Yılda 20 Bin Bayrak Dağıttı 

admin admin -
62 0

Büyükşehir 100. Yılda 20 Bin Bayrak Dağıttı 

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle Muğla’yı Türk Bayraklarıyla donattı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyetin kuruluşunun 100.yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı vilayet genelinde değişik etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. 

Türkiye Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle Muğla Büyükşehir Belediyesi vilayet genelinde Türk Bayrağı dağıtımı gerçekleştirdi. Büyükşehir takımları iş yerleri ve meskenlere bayrak dağıttı. Cadde ve sokaklar bayraklarla süslendi. Büyükşehir Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle vilayet genelinde 20 bin bayrak dağıtımı gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan bayrakları alan vatandaşlar iş yerlerine ve meskenlerinin camlarına astı.  

Başkan Gürün; “Tüm vatandaşlarımızı konutlarına, iş yerlerine bayrağımızı asmaya, Cumhuriyeti’mizin 100. Yıl coşkusuna ortak olmaya davet ediyorum.”

29 Ekim 1923’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılını ülke genelinde büyük bir coşku ve gururla kutladıklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün Atatürk’ün yolundan 100 yıldır ayrılmayan, demokrasi ve özgürlüklerin kenti Muğla’yı Cumhuriyet’in 100.yılında Türk bayraklarıyla donatacaklarını söyledi ve tüm vatandaşları konutlarına, iş yerlerine bayrağımızı asmaya davet etti. Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Lideri Bahattin Gümüş, CHP Menteşe İlçe Lideri Nail Kızıl vilayet merkezinde vatandaşlara bayrak dağıtımı gerçekleştirdi. 
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Yaş meyve sebze ve meyve sebze mamul ihracatçıları dünya sofralarına kalıntısız ve katma değerli üretiyor

İlgili Yazılar