Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Agnes denes’in yaşayan piramit eseri, 30 ekim’e kadar ssm’nin bahçesinde

Agnes denes’in yaşayan piramit eseri, 30 ekim’e kadar ssm’nin bahçesinde

admin admin -
62 0

AGNES DENES’İN YAŞAYAN PİRAMİT ESERİ, 30 EKİM’E KADAR SSM’NİN BAHÇESİNDE

 

Yaşayan Piramit’i oluşturan bitki ve çiçekler, ömür döngülerine farklı yerlerde devam edecek. 

 

Tam bir yıldır SSM’nin bahçesinde büyüyüp renklenen, mevsimlerle birlikte geçirdiği dönüşümü takip ettiğimiz Agnes Denes’in Yaşayan Piramit isimli yere mahsus yapıtı, 30 Ekim Pazartesi gününe kadar ziyaret edilebilir. 

 

Yaşayan Piramit, sanatkarın ideolojisi doğrultusunda bundan bu türlü ömür döngüsüne SSM ziyaretçilerinin meskenlerinde, ofislerinde yahut bahçelerinde devam edecek. 28 Ekim Cumartesi günü SSM’i ziyaret edecek sanatseverler, yanlarında getirecekleri taşıma kabıyla piramidin üzerindeki bitkilerden alabilecek.

 

İlk olarak 2015 yılında New York’taki Socrates Heykel Parkı’nda ve akabinde 2017’de documenta 14 kapsamında Kassel’deki Nordstadtpark’ta inşa edilen, yere has eser Yaşayan Piramit doğal ömür döngüsüne sahip bir heykel olarak da bedellendiriliyor. Sabancı Holding’in ana sponsorluğunda ve Çimsa’nın bağlantı sponsorluğunda 13 Eylül 2022’den beri SSM’nin bahçesinde yer alan eser, İstanbul’un kent florası içinden seçilen ve farklı cephelerindeki güneş ve gölge şartlarına nazaran yerleştirilen, yaklaşık altı yüz tıpta iki bin adet bitki ve çiçeklerden oluşuyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  En Çok Madalya Alan Sporcular Keçiören'den Çıkıyor

İlgili Yazılar