Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mudanya Belediyesi, Büyükşehir’in unuttuğu Kumyaka’da yolları yenileyecek

Mudanya Belediyesi, Büyükşehir’in unuttuğu Kumyaka’da yolları yenileyecek

admin admin -
169 0

Mudanya Belediyesi, geçtiğimiz yıl ağustos ayında Kumyaka mahallesinde yağmur suyu çizgisinin tahliyesi için bir altyapı sisteminin bulunmaması nedeniyle yaşanan sel felaketinin akabinde bozulan üst yapıyı yenilemek üzere ihale çıkıyor. 

Mudanya Belediye Lideri Hayri Türkyılmaz, BUSKİ’nin bir yıldır altyapı çalışması yapmadığı gerekçesiyle üst yapı çalışmalarıyla ilgili ihale evrakının bekletildiğini belirterek, Büyükşehir Belediyesi’ne sorumluluğunda olan altyapı çalışmalarını hatırlattı. 

Başkan Türkyılmaz, “Bursa Teknik Üniversitesi’nin Mudanya’da 31 Ağustos tarihinde Kumyaka mahallesinde yaşanan sel felaketinin akabinde hazırladığı teknik rapor da da belirtildiği üzere taşkının münasebeti yağmur suyu çizgisinin tahliyesi için bir altyapı sisteminin bulunmaması. Bu felaketin yaşanması Büyükşehir Belediyesi’nin lideri ilgili yöneticilerin sorumluluğundayken, yaklaşık 1 yıldır BUSKİ Kumyaka’da altyapı çalışmalarına başlamamıştır. Kumyakalı hemşehrilerimden gelen reaksiyonlar üzerine 5050 metrekare alanda selden ziyan gören üst yapı tamir ve tadilatına başlayacağız lakin yeni bir sel felaketinde de birebir taşkının yaşanması durumunda bu ziyanı Büyükşehir Belediyesi nasıl karşılayacak? Büyükşehir Belediyesi’ni bir an evvel sorumluluğunda olan alt yapı çalışmasını bitirmeye, asli vazifesini yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Bali'de "yaşam enerjisini güçlendirme" programına muhteşem işbirliği

İlgili Yazılar