Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Nilüfer Belediyesi’nden en çalışkan öğrencilere bisiklet ödülü

Nilüfer Belediyesi’nden en çalışkan öğrencilere bisiklet ödülü

admin admin -
165 0

Nilüfer’in en çalışkan öğrencileri, birinci mükafatlarını aldı. Nilüfer Belediyesi, bu yıl 16’ncısını
gerçekleştirdiği “En Çalışkan Kim? Bisiklet Dağıtım Şenliği”nde, sınıflarında birinci olan 97 okuldan 395 öğrenciye bisiklet, kask, eldiven ve dizlik armağan etti.

Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna gelinirken, Nilüfer’in en çalışkan öğrencileri de belirli oldu. Devir boyunca büyük uğraş göstererek okullarında muvaffakiyet elde eden Nilüfer’in en çalışkan öğrencilerine, birinci mükafatlarını Nilüfer Belediyesi verdi. Nilüfer Belediyesi, Nilüfer İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle bu yıl 16’ncısını düzenlediği “En Çalışkan Kim Bisiklet Dağıtım Şenliği”nde, Nilüfer’deki birinci ve ortaöğretim okulları ile 4 özel eğitim kurumundaki sınıf birincisi olan öğrencilere, kask, eldiven ve dizlikleriyle birlikte bisiklet armağan etti.

Başarılı öğrenciler, Nilüfer Belediyesi İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda düzenlenen En Çalışkan Kim? Bisiklet Dağıtım Şenliği’nde bisikletlerine kavuştu. Bisiklet dağıtım şenliğine, Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri, Nilüfer Belediye Lider Yardımcıları Dr. Sibel Özer, Remzi Çınar ile Osman Uçar, Nilüfer İlçe Ulusal Eğitim Şube Müdürü Ahmet Gültekin, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Şenliğin açılışında konuşan Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, Duyum İşitme Engelliler İlkokulu ve Ortaokulu, Mitat Enç Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu, İpek Özel Eğitim Uygulama Okulu, Kayapa Özel Eğitim Uygulama Okulu dahil bu yıl 97 okuldan 395 öğrenciye muvaffakiyetlerinin mükafatı olarak bisiklet, kask ve dizlik armağan ettiklerini vurguladı.

Başarılarından ötürü öğrencileri kutlayan Lider Turgay Fazilet, “Sizler yaz tatilinde
bisikletin tadını çıkarmayı hak ettiniz. Bu öğretim yılında Nilüfer’deki devlet okullarında Ulusal Eğitim tarafından belirlenen en çalışkan öğrenciler bugün burada. İlçemizdeki devlet okullarının yanı sıra özel eğitim okullarında eğitim alan engelli çocuklarımızı da bisikletle ödüllendireceğiz. Velilerimizden çocuklarını bisiklet kullanmaya teşvik etmelerini istiyorum ve siz çocuklarımıza da çok keyifli bir yaz tatili diliyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Kocaeli Büyükşehir, özel öğrencilere İstanbul'u gezdirdi

Nilüfer İlçe Ulusal Eğitim Şube Müdürü Ahmet Gültekin de, Nilüfer Belediyesi ile birlikte
geleneksel hale gelen birçok aktiflik düzenlediklerini belirterek, “Etkinliklerin yanı sıra
okulların taleplerinin karşılanması konusunda da Nilüfer Belediyesi büyük takviye oluyor. Bu takviyeleri için Nilüfer Belediyesi’ne ve Nilüfer Belediye Lideri Sayın Turgay Erdem’e teşekkür ediyorum” dedi. Gültekin, uğraşları sonunda okullarında muvaffakiyet elde ederek bisiklet mükafatına kıymet görülen öğrencileri de kutladı. Konuşmaların akabinde Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, alanı gezerek öğrencilere bisikletlerini armağan etti. Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Dr. Sibel Özer de, özel eğitim kurumlarına giderek, sınıf birincisi öğrencilere bisikletlerini verdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar