Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Marble Systems Tureks Turunç Madencilik, 2,8 Milyon Yeni Ortağına “Aramıza Hoşgeldiniz” Diyerek Teşekkür Etti

Marble Systems Tureks Turunç Madencilik, 2,8 Milyon Yeni Ortağına “Aramıza Hoşgeldiniz” Diyerek Teşekkür Etti

admin admin -
57 0

 

Marble Systems Tureks Turunç Madencilik, 2,8 Milyon Yeni Ortağına “Aramıza Hoşgeldiniz” Diyerek Teşekkür Etti

 

  • Marble Systems Tureks Turunç Madencilik’in 646,9 Milyon TL büyüklüğündeki halka arzına, filtre edilmemiş 2.864.450 adet buyruk ile 1.172.829.236 TL dengeli talep gelirken, yatırımcıların talepleri yaklaşık yüzde 55 oranında karşılandı. 

 

  • Şirket hisseleri, 8 Kasım Çarşamba gününden itibaren, 10,97 TL baz fiyat ve “MARBL” koduyla Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da süreç görmeye başlayacak.  

 

Halka Arz Fiyatı 10,97 TL Olarak Gerçekleşti

Marble Systems Tureks Turunç Madencilik’in halka arzı muvaffakiyetle tamamlandı. Tacirler Yatırım Menkul Değerler liderliğinde  2-3 Kasım tarihlerinde 10,97 TL ile gerçekleştirilen halka arzda, 58.976.404  TL nominal pahalı hisselerin satışı gerçekleştirildi.

 

Halka Arz Büyüklüğü 646.971.151,88 TL Olarak Gerçekleşti

Yüzde 25,8’i halka açılan Marble Systems Tureks Turunç Madencilik şirket hisseleri, 8 Kasım 2023 Çarşamba gününden itibaren “MARBL” koduyla Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da süreç görmeye başlayacak. 

 

Halka arz sonuçlarını değerlendiren Marble Systems Tureks Turunç Madencilik İdare Heyeti Lider Yardımcısı Osman Turunç: “Türk mermerini tüm dünyaya tanıtma amacıyla uzun vakit evvel Marble Systems markamızla yola çıktık. Bugün, Türkiye’de birinci sefer bir mermer şirketi halka arz oldu ve hayli başarılı bir sonuç aldık. Bu bizim için gurur verici bir tablo.” diye konuştu. 

Turunç, “Tüm yatırımcılara eşit dağılım biçiminde dağıtımı yapılan Marble Systems Tureks Turunç Madencilik halka arzında, 58.976.404 adet nominal kıymetli paylara karşın toplamda filtre edilmemiş bilgiler baz alındığında 2.864.450 adet buyruk ile toplam 1.172.829.236 TL, dengeli talep geldi. Tekrarlanmış taramadan sonra ise 2.815.907 adet yatırımcıdan gelen 104.803.388 TL   nominal pahalı talep dağıtıma mevzu edilmiş ve yüksek talep nedeniyle tüm yatırımcıların taleplerinin yaklaşık yüzde 55’i karşılanabildi.” dedi.  

İlginizi Çekebilir;  TT Ventures'dan Avrupa'nın en büyük fonlarından DTCP ile yatırım ve iş birliği anlaşması

 

Marble Systems Tureks Turunç Madencilik halka arzında şirketin sürdürülebilir iş modeli, şirketin halka arz performansının ayrışmasını ve ferdî yatırımcılar nezdinde kıymetli düzeyde talep oluşmasını sağladı. 

 

‘Binlerce Yeni Ortağımıza Güzel Geldiniz’

Marble Systems Tureks Turunç Madencilik İdare Heyeti Lider Yardımcısı Osman Turunç: “Şirketimizin faaliyetleri ve iş modelini beğenerek bize ortak olan 2,8 milyonun üzerinde yatırımcımızın ilgisini görmek bizleri keyifli etti. Satışlarının %95’i ihracat olan ve yeni yatırımlarımızla Türk mermerini yurtdışında hakettiği yere getirme gayemiz çerçevesinde  düzenli olarak büyüyen mermer kesimindeki Şirketimizin artık 2,8 milyon üzerinde yeni ortağı olmasının heyecanını yaşıyoruz. Tacirler Yatırım Menkul Bedeller başta olmak üzere, halka arzımıza ilgi gösteren tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyor, yeni ortaklarımıza ‘aramıza güzel geldiniz’ diyoruz.” biçiminde konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar