Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Romanya Başkonsolosu Stefan’dan Soyer’e veda ziyareti

Romanya Başkonsolosu Stefan’dan Soyer’e veda ziyareti

admin admin -
62 0

Romanya Başkonsolosu Stefan’dan Soyer’e veda ziyareti

Soyer: İzmir’den Romanya’ya direkt uçuşlar için çalışacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Romanya’nın İzmir Başkonsolosu Mioara Stefan’ı makamında ağırladı. Lider Tunç Soyer, “Biz direkt uçuşlarla ilgili çalışmalarımıza Romanya’yı da ekleyeceğiz” dedi.

İzmir’de misyon mühleti sona eren Romanya’nın İzmir Başkonsolosu Mioara Stefan, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’i ziyaret etti.

Göreve geldiğinden bu yana direkt uçuşlar için birçok görüşme yaptıklarını söyleyen Lider Tunç Soyer, “Öncelikle ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum. İzmir’de çok pahalı bir iz bırakıyorsunuz. Herkes burada sizi çok hoş hislerle hatırlayacak. Son yıllarda İzmir’den Avrupa’nın birçok kentine direkt uçuşların sayısında önemli artışlar yakaladık. Biz direkt uçuşlarla ilgili çalışmalarımıza Romanya’yı da ekleyecek, mevzu üzerinde çalışacağız. Size yeni misyon yeriniz Sırbistan’da muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

Stefan: “Türk halkı çok çalışkan”

10 yılın akabinde İzmir’deki misyonundan ayrıldığını söz eden Başkonsolos Mioara Stefan, “İzmir’deki deneyimim olağanüstüydü. Ne yazık ki İzmir’den Romanya’nın rastgele bir kentine direkt uçuş bulunmuyor. Bu hususta birçok Türk firmasıyla görüşmeler yaptık lakin sonuç alamadık. İzmir’den Romanya için direkt uçuş çalışmaları devam etmeli. İzmir’deki deneyimimden gördüm ki Türk halkı çok çalışkan, yardımsever ve vatansever. Size de buradaki çalışmalarımızda sunduğunuz takviyeler için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Dr. Sadettin Yağdıran'ın Adı Konak'ta Yaşayacak

İlgili Yazılar