Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kurban satış yerleri kaldırıldı

Kurban satış yerleri kaldırıldı

admin admin -
149 0

Osmangazi Belediyesi, Kurban Bayramı münasebetiyle ilçe genelinde kurulan kurban satış yerlerini iş makineleriyle temizleyerek günlük hayata uygun hale getirdi.

Osmangazi’de yaşayan vatandaşların kurban ibadetlerini rahatça yerine getirebilmeleri maksadıyla 2 noktada satış yeri, 24 noktada ise kesim yeri hazırlayan Osmangazi Belediyesi, bayramın birinci gününden itibaren paklık çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Paklık İşleri Müdürlüğü takımları, bayram mühletince kurban kesim alanlarında anlık müdahalelerde bulunarak, makus koku ve manzaraları oluşmasına müsaade vermedi. Gece geç saatlere kadar su tankerleriyle yıkama çalışması yapan takımlar, kurban kesim yerlerini sonraki güne hazır hale getirdi.

Çevre ve manzara kirliliği yaşanmaması için Veysel Karani Mahallesi’ndeki Kurban Satış Tesisi ve Geçit Mahallesi’nde kurulan kurban satış alanında bayramın 4 gününden itibaren Fen İşleri Müdürlüğü takımları, iş makineleriyle paklık çalışmalarına başladı. Belediye takımları, Geçit’teki kurban satış yerlerinde boşaltılan kotralardaki atıkları arazöz, greyder, loder ve JCB ile temizledikten sonra kamyonlara yükleyerek alandan kaldırdı. Ayrıyeten Paklık İşleri Müdürlüğü takımları de bölgedeki çöp ve atıkları temizledikten sonra ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

Osmangazi Belediyesi grupları, Veysel Karani Kurban Satış Tesisi’nde de boşaltılan kotralarda paklık ve ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. Satış yerlerindeki atıklar iş makineleri ile kaldırıldı. Osmangazi’deki her iki kurban pazarı da paklık çalışmaları ile birlikte günlük hayata uygun hale getirildi.

Kurban Bayramı müddetince Osmangazi Belediyesi olarak koordineli bir çalışma ile vatandaşların hizmetinde olduklarını belirten Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, “Hemşehrilerimizin huzurlu ve inançlı bir bayram geçirebilmesi için bayram müddetince bin 150 işçi ve 133 araçla 7/24 hizmet verdik. Tüm çalışanımıza özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Gruplarımız, bayramın birinci günü sabahından itibaren anında paklık çalışması yaparak olumsuz manzaralara müsaade vermedi. Çok şükür huzurlu bir bayram geçirdik.” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Zabıta Ekiplerinden Okul Çevrelerinde Denetim

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar