Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Kartepe’de Saniyeler Konuştu

Kartepe’de Saniyeler Konuştu

admin admin -
155 0

AVIS 2023 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ikinci yarışı, 5 farklı kategoride 31 atletin iştirakiyle 24-25 Haziran tarihlerinde Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde gerçekleştirildi. Kocaeli Araba Spor Kulübü (KOSK) tarafından ICRYPEX, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi katkılarıyla düzenlenen yarış, epey çekişmeli geçti.

25 Haziran Pazar günü 6 kilometre uzunluğundaki parkurda 3 çıkış olarak koşulan yarışta, Kategori 1’de Atış Motorsport takımından Sevcan Sağıroğlu birinciliği elde ederken, Dava Motorsport takımından İbrahim Cabacı ikinci ve tıpkı takımdan İlker Aktaş da üçüncü olarak podyuma çıktılar. Kategori 2’de Atış Motorsport takımından Tuncer Sancaklı günün en süratli ismi olurken, Kategori 3’te Atış Motorsport takımından Burak Başlık birinciliğe ulaşan isim oldu. Tıpkı takımdan Murat Soyçopur ikinciliği elde ederken, Neo Motorspor takımından Eda Soylu da üçüncü sırada yer aldı. Kategori 4’te ise Dava Motorsport takımından Ümit Ülkü zafere ulaşan isim olurken tıpkı vakitte 03:18,63 ile günün en uygun vaktini da kaydetti. Bu kategoride GP Garage My Team’den Cem Yalın günü ikinci sırada tamamlarken, Atış Motorsport takımından İsmet Toktaş da üçüncü sırada yer aldı. Kategori 5’te de İdeal Motorsport takımından Bahadır Sevinç birinciliği elde ederken, Cemil Memiç ikinciliği elde eden atlet oldu. Ekipler birinciliğini Atış Motorsports‘un elde ettiği yarışın bayanlar klasmanında ise Kategori 1’de Sevcan Sağıroğlu, Kategori 3’te Eda Soylu ve Kategori 4’te Kübra Denizci birincilikleri paylaşan atletler oldular.

AVIS 2023 Türkiye Tırmanma Şampiyonası, 15-16 Temmuz tarihlerinde Bursa Araba Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından Gemlik Şahintepe’de düzenlenecek olan üçüncü ayak yarışı ile devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Bilyoner ve Galatasaray Spor Kulübü güçlerini yeniden birleştirdi

İlgili Yazılar