Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. 9. Çeşme Uluslararası Açık Satranç Turnuvası’nda coşkulu final

9. Çeşme Uluslararası Açık Satranç Turnuvası’nda coşkulu final

admin admin -
157 0

Çeşme Belediyesi mesken sahipliğinde bu yıl 19-25 Haziran tarihlerinde 9’uncusu düzenlenen Çeşme Open Satranç Turnuvası’nda mükafatlar sahiplerini buldu. Lider Oran, “Çeşme sporun ve sanatın merkezi olmaya devam edecek” dedi. 

9. Çeşme Open Satranç Turnuvası Çeşme Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle düzenlendi. 25 ülkeden ve Türkiye’nin 53 vilayetinden, 80’i satranç ustası, 978 atletin iştirakiyle gerçekleştirilen turnuvada kıran kırana geçen maçların akabinde galip gelmeyi başaran atletler mükafatlarına kavuştu.

Aya Haralambos Kilisesi ve Sıdıka Kelami Ertan Ortaokulu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvaya A kategorisinde 103, B kategorisinde 116, C kategorisinde 390 ve D kategorisinde de 379 atlet katıldı. Turnuvada; 16 GM, 19 IM, 26 FM, 7 CM, 1 WGM, 1 WIM, 6 WFM ve 4 WCM unvanlı sportmen yer aldı. Avrupa’da düzenlenen birçok Açık Satranç Turnuvasını geride bırakan turnuvaya bu yıl ilgi çok daha yüksek oldu.Türkiye’den 53 ilin yanı sıra; Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Güney Sudan, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İran, İspanya, İtalya, Kanada, Kazakistan, Litvanya, Norveç, Rusya, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna ve Ürdün olmak üzere toplam 25 ülkeden iştirak gerçekleşti.

 

“Çeşme sporun ve sanatın merkezi olmaya devam edecek”

Turnuvanın finaline katılarak dereceye girenlere mükafatlarını veren Çeşme Belediye Lideri M. Ekrem Oran, Çeşme’nin sporun ve sanatın merkezi olmaya devam edeceğini belirterek, yarışta emeği geçenlere teşekkür etti.

 Turnuvada gayret eden atletleri tebrik eden Türkiye Satranç Federasyonu Lideri Gülkız Tulay, “Çeşme Belediyesi iş birliğiyle bu yıl turnuvanın dokuzuncusunu düzenlemekten memnunuz. ‘Çeşme Open’ artık markalaştı, üst seviye atletlerin iştirakiyle büyük heyecan yaratıyor. Bu yıl rekor bir iştirak vardı. Avrupa, dünya, olimpiyat başta olmak üzere ülkemize kazandırdığımız şampiyonluklar, muvaffakiyetler, madalyalar bizleri her gün daha fazla çalışmaya motive ediyor. Üst seviye milletlerarası şampiyonalar düzenliyoruz. Çeşme Açık Satranç Turnuvası da bunun en yeterli örneği. Emeği geçen herkesi kutluyor, katılan atletlere muvaffakiyetler diliyorum” sözlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir;  "Umuda Tenis Turnuvası" 1 Ekim'de Başlıyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar