DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19104440.64695%
İstanbul
29°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

IFS Cloud, Son Sürümünde IFS.ai ile Otomasyon ve Optimizasyon Alanlarında Yapay Zeka Yeteneklerini Güçlendiriyor
 • Haberm
 • Teknoloji
 • IFS Cloud, Son Sürümünde IFS.ai ile Otomasyon ve Optimizasyon Alanlarında Yapay Zeka Yeteneklerini Güçlendiriyor

IFS Cloud, Son Sürümünde IFS.ai ile Otomasyon ve Optimizasyon Alanlarında Yapay Zeka Yeteneklerini Güçlendiriyor

ABONE OL
7 Aralık 2023 11:48
IFS Cloud, Son Sürümünde IFS.ai ile Otomasyon ve Optimizasyon Alanlarında Yapay Zeka Yeteneklerini Güçlendiriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
IFS Cloud, Son Sürümünde IFS.ai ile Otomasyon ve Optimizasyon Alanlarında Yapay Zeka Yeteneklerini Güçlendiriyor

IFS İş operasyonlarında paha elde etme sürecini hızlandırmak maksadıyla ESG yeteneklerine daha fazla vurgu yapılıyor.

Global kurumsal iş uygulamaları şirketi IFS, yılda iki sefer yayınladığı IFS Cloud sürümlerinden ikincisini piyasaya sundu. Bu sürüm, IFS müşterilerine şirketlerinin verimliliğini artırmalarına ve operasyonel harikalığı sağlamak ismine dijital teknolojiden yararlanmalarına yardımcı olacak yeni yeteneklere odaklanıyor.

IFS Cloud’un yeni sürümü IFS’in ana sanayilerdeki müşterilerinin şekillendirebilir, akıllı ve otonom yapılar oluşturmalarına yardımcı olma gayesinin devamı niteliğindedir.

Bu güncelleme ile birlikte, şirketin son devirde başlattığı yapay zeka mimarisi IFS.ai’ın özelliklerini, IFS’in geniş eser yelpazesi ve sanayiye özel yetenekleriyle bütünleştiriyor. Bu entegrasyon, yapay zekayı müşterilerin şirket genelinde kullanabilmelerini sağlayarak sanayiye has iş süreçlerini simüle etme, optimize etme ve otomatikleştirme yetenekleri sunuyor. Bu sayede şirketler, çalışanlarını ve varlıklarını yönetirken, sundukları hizmetlerin verimliliğini artırarak hizmet verdikleri sanayilerde değerli avantajlar sağlıyor.

Şirketler, değişen makro ekonomik şartlara süratli, tesirli ve sürdürülebilir bir halde cevap vermek maksadıyla iş esnekliklerini artırmayı hedefliyorlar. Uzun vadeli muvaffakiyete ulaşmak ise çeviklik ve uyarlanabilirlik hususlarında iyileştirmeler yapmayı gerektiriyor. Bu durum teknoloji inovasyonuna olan bağımlılığı artırıyor. Dijitalleşmeye evvelce yatırım yapmış olan şirketler, bu sayede yapay zeka üzere teknolojilerden daha süratli bir halde faydalanarak operasyonel performanslarını aktif bir biçimde yönetiyor ve üretkenliklerini arttırıyor.

IFS Cloud’un son sürümü üç stratejik mevzuya odaklanmaya devam ediyor. 

 • Çalışanları, Varlıkları ve Servisleri Optimize etmek
 • Küresel operasyonları birbirine bağlamak
 • ESG maksatlarına karlı bir biçimde ulaşmak

Çalışanları, Varlıkları ve Servisleri Optimize Edin

IFS Cloud, çalışanlar, varlıklar ve servislerle ilgili süreçleri kolaylaştırmak, bilgi kalitesini artırmak ve uyumluluğu geliştirmek gayesiyle yapay zeka, makine öğrenmesi, IoT ve otomasyon teknolojilerini aktif bir formda kullanır.

 • Çapraz iş içgörülerini ve akıllı otomasyonu birleştirerek kapasite kullanımını en üst seviyeye çıkarın. (Üretim Çizelgeleme ve Optimizasyon, ERP)
 • Verimliliğini artırın, iş hacmini yükseltin, maliyetleri düşürün ve üretim kalitesini güzelleştirin. (Üretimde Akıllı Otomasyon, ERP) 
 • Sipariş karşılamayı artırın, üretkenliği geliştirin ve müşteri hizmet düzeylerini güzelleştirin.  (Tedarik Zinciri İdaresi, ERP)
 • Bakım prosedürü gecikmelerini önleyerek BT idaresini en aza indirin. (Havacılık Bakımı)
 • Ekip verimliliğini en üst düzeye çıkarın ve birinci seferde tamir oranlarıyla maliyetleri azaltın. (Servis İdaresinde Çizelgeleme ve Optimizasyon)

 

Küresel Operasyonları Bağlayın:

IFS Cloud, data ve öteki operasyonel siloları yıkarak, çalışanları birbirine bağlar ve uyumlu hale getirir. Böylelikle şirket genelinde riskleri ve fırsatları belirlemeyi hedefler. Yapılan son güncelleme, istenmeyen karmaşıklıkla birlikte arıza müddetlerini azaltmayı ve müşteri hizmetlerini olumlu bir biçimde etkilemeyi sürdürerek iş süreçlerini geliştirmeye devam ediyor. 

 • Kıyı ve açık deniz varlıkları ortasındaki açık deniz bakım operasyonlarını en verimli formda gerçekleştirebilmek için kritik iş bilgilerini bir ortaya getirin ve süreç güncellemelerini entegre edin. (EAM)
 • Finansal bedel zinciri boyunca süreç otomasyonunu kullanarak, tesirli ve emniyetli servis sunumunu deneyimleyin. (Servis Yönetimi)
 • Adobe entegrasyonu sayesinde maliyetleri ve karmaşıklığı azaltın. Elektronik imzalarla süratli ve verimli doküman imzalama tecrübesini yaşayın. (Varlık Yönetimi)

ESG Gayelerine Karlı Bir Halde Ulaşın:

IFS Cloud, ESG amaçlarını kârlı ve şeffaf bir biçimde yönetmeyi desteklemek gayesiyle tasarlanmıştır. En son güncelleme, sanayilerin taahhütlere karşı ilerleme kaydetme, şeffaflığı sağlama, bileşenleri tekrar kullanma, üretim maliyetlerini azaltma ve geliri artırma hedefiyle datalardan en güzel halde faydalanmalarına imkan tanır.

 • Daha şuurlu kararlar alabilmek için güç tüketimi, kullanılan materyaller ve DEI hususlarında ESG odaklı içgörülere ulaşın. (IFS Cloud Lobiler) 
 • Sürdürülebilirlik maksatlarına yönelik ilerlemeyi kolaylıkla ve gerçek bir biçimde izleyin. (IFS Cloud Emisyon İzleyici)
 • Üretim sürecinde bileşenleri tekrar kullanın, üretim maliyetlerini azaltıp sürdürülebilir bir yaklaşım benimseyin. (Tedarik Zinciri, ERP)

IFS Chief Product Officer’ı Christian Pedersen, “Müşterilerimizin iş performansını artırmak ve esnekliklerini öngörülebilir kılmak ismine teknolojiye duydukları bağlılığı da göz önünde bulundurarak dijital dönüşümü hızlandırmak bizim için öncelikli bir maksat olmaya devam ediyor. IFS Cloud’un son sürümüyle, müşterilerimizin yenilikleri süratle benimsemelerini sağlamak ve eser vizyonumuza sadık kalmak gayesindeyiz.” diyen Pedersen, kelamlarına şöyle devam etti: “Bu, yalnızca yeni kalmayı değil, birebir vakitte etraf dostu bir eser sunma taahhüdümüzü de içermektedir. IFS Cloud, her vakit aktüel olan ve kullanıcılarına en son dijital ve yapay zeka yenilikleriyle tanışma fırsatı sunan bir seçenek sunmaktadır. Ayrıyeten, IFS.ai yetenekleri esasen IFS Cloud’da mevcut ve bu alana yapılan yatırımlar devam ediyor. Yapay zeka ile gayemiz, tüm müşterilerimizin kurumsal çapta tesir yaratmalarına imkan tanıyan bir tahlil sunmaktır.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.