Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Güçlü filonun yeni üyesi çalışmalara son sürat devam ediyor

Güçlü filonun yeni üyesi çalışmalara son sürat devam ediyor

admin admin -
166 0

Ayvalık Belediyesi’nin hizmet araçları filosunun yeni üyesi Konteyner Yıkama ve Dezenfeksiyon Aracı çalışmalarına son hız devam ediyor. Daha pak bir Ayvalık Mümkün sloganıyla yola çıkan Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin, etraf paklığına ehemmiyet veren anlayışıyla çalışmalarına devam ediyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalarda bilhassa yaz aylarında, makûs koku ve haşere üreme noktalarının başında yer alan çöp konteynerleri, öncekin yıllarda kiralanan araçlarla yapılan süreçleri artık kendi bünyesindeki araçla hem yıkıyor hem dezenfekte ediyor hem de ilaçlıyor.

Ayvalık Beelediye Lideri Mesut Ergin yaptığı açıklamada; “Modern donanımı ile 3 dakika içerisinde konteyneri temizleyen etraf dostu araç, pis suyu kendi içerisinde barındırarak dışarı vermiyor. Konteynerlerin paklığında tabiata ziyan vermeyen bakteri önleyici, kir sökücü ve koku giderici ilaçlar kullanılıyor. Böylelikle imaj kirliliği, koku, larva ve sinek oluşumunun da önüne geçilmiş olunuyor. Kent genelinde her mahallede belirlenen dönemlerle konteynerlerin ve konteyner alanlarının yıkama, dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları kesintisiz olarak yıl boyunca devam edecek” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Daha temiz Karşıyaka için çöpler yer altında

İlgili Yazılar