Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Etisan Holding’den ödeme sistemleri ve dijital oyun sektöründe yeni atılım

Etisan Holding’den ödeme sistemleri ve dijital oyun sektöründe yeni atılım

admin admin -
144 0

Ödeme Sistemleri alanında Türkiye’nin öncü kuruluşları ortasında yer alan Etisan Holding memleketler arası bir iş birliğine imza attı.  Ödeme sistemleri alanında Türkiye’nin öncü kuruluşu olan Etisan Holding, Etisan Proje ismi altında İsrail’in 1xHub firması ile değerli bir iş birliğine imza attı. Bu proje ile Etisan Holding, bilhassa Avrupa’da yeni ülkelere açılma sürecinde tahlil ortağı olmayı hedefliyor. 

Türkiye’nin önder ödeme sistemleri ve bilişim şirketi Etisan Holding ile İsrail’in yenilikçi dış kaynak, işe alım ve bordro tahlilleri şirketi 1xHub ile ortasında yeni bir muahede imzalandı.

1xHub ile Etisan Holding’e ilişkin Etisan Proje Şirketi ortasında imzalanan mutabakat, Türkiye’nin yüksek eğitimli BT işgücü potansiyelinden daha fazla faydalanabilmeyi öngörüyor. Yeni iştirakin, bilhassa oyun geliştirme ve ödeme sistemleri yazılımları alanlarında yakın vakitte da meyvelerini vermeye başlaması bekleniyor. 

Anlaşmayı, İsrail’in Ankara Büyükelçisi Irit Lillian’ın tanıklığında,   Etisan Holding İdare Konseyi Lideri Mert Özgün ile 1xHub CEO’su Eliran Sharon imzaladı. 

Yapılan mutabakatta ayrıyeten ABD, Kanada, İsrail, İngiltere ve Avrupa’da bir çok start-up projesine büyük fonlar üzerinden hizmet veren 1xHub’un Türkiye’de genişlemeyi planladığı, paralelinde Etisan Holding kaynakları ile de bilhassa Avrupa ülkelerinde daha fazla iş birliği yapılmasını Avrupa’da derinleşmeyi öngören bir unsur de yer aldı.

Projenin, Etisan Proje ile birinci ayağının Türkiye’de başlayacağını belirten Etisan Holding İdare Konseyi Lideri Mert Özgün; “Bu proje ile kısa müddette, başta ödeme sistemleri ve dijital oyun alanı olmak üzere, dijital bölümün pek çok katmanında kıymetli hizmetler üretmeyi planlıyoruz.  Ağustos ayında birinci adımını hayata geçirmeyi planladığımız bu projemizle ülkemizin bilişim kesiminde yetişmiş genç ve dinamik iş gücüne de istihdam sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

1xHub  şirketi ve Etisan Holding  olarak hayata geçecek proje, bilişim hizmetleri kesiminde yazılım geliştirme hizmetinde kısa mühlet içinde yıllık 15 milyon Avro’luk ihracat hedefliyor.

İlginizi Çekebilir;  Cilt Lekesi Kronik Bir Hastalıktır ve Kişiye Özel Tedavi Gerektirir

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar