Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Lenovo, Aston Martin iş birliği ile tasarlanan son teknoloji iş istasyonlarında üstün performans, güç ve hız sunuyor

Lenovo, Aston Martin iş birliği ile tasarlanan son teknoloji iş istasyonlarında üstün performans, güç ve hız sunuyor

admin admin -
133 0

Teknoloji devi Lenovo, Aston Martin iş birliği doğrultusunda tasarlanan yeni ThinkStation PX, P7 ve P5 eserleri ile kullanıcılara inanılmaz seviyede performans, güç ve sürat sunuyor. Lenovo’nun, üç yeni jenerasyon masaüstü iş istasyonunun iş birliğiyle tasarlanan yepisyeni şık kasasında Intel® ve NVIDIA teknolojileri yer alıyor.

Geleceğe hazır güç ve performans 

Lenovo, şirketin şimdiye kadar ürettiği, teknolojik açıdan en gelişmiş masaüstü iş istasyonlarından üçü olan ThinkStation PX, P7 ve P5’i piyasaya çıkarıyor. Farklı kesimlerde günümüzün şiddetli ve yüksek süreç hacimli iş yüklerinin ötesine geçmesi için tümüyle yenilenen bu yeni iş istasyonları, 120 çekirdeğe kadar en yeni Intel® işlemci teknolojisiyle sunulurken, üst düzey NVIDIA RTX™ profesyonel GPU işlemcilerini (Grafik Süreç Birimi) destekliyor. Bu yeni iş istasyonları ayrıyeten, çığır açan yesyeni kasa dizaynları ve gelişmiş termal özelliklerin yanı sıra çağdaş uzaktan sistem izleme için BMC (Temel Kart İdare Denetleyicisi) özelliklerinden yararlanıyor. Sanal gerçeklik ve karma gerçeklik tecrübeleri ile sanal yapımlardan makine tahsili, data bilimi, bilgisayar takviyeli mühendislik (CAE), gerçeklik yakalama ve yapay zekâya kadar farklı alanlarda yeni jenerasyon iş istasyonları, yeni hibrit çalışma dünyası için ölçeklenebilir ve geleceğe hazır bir biçimde giderek artan güç, performans ve sürat gereksinimlerini karşılıyor.

Müşteri merkezli yenilikçi çözümler

Lenovo İş İstasyonu ve İstemci Yapay Zekâ İş Ünitesi Lider Yardımcısı Rob Herman yeni ürünler hakkında şöyle konuştu: “Bu yeni masaüstü iş istasyonları, iş yüklerinin giderek karmaşıklaştığı günümüzde istenen iş sonuçlarını karşılamak ve müşterilerimizin geleceğe şimdiden hazır olmasını sağlamak maksadıyla yenilikçi tahliller sunmak için müşteri merkezli bir açıdan ihtimamla tasarlandı. Intel®, NVIDIA ve Aston Martin ile yakın iş birliği içinde bu yeni sistemlerin premium bir kasayı üst kalite grafik, bellek ve süreç gücüyle birleştirerek en yeterli form ve fonksiyonu sunmasını sağladık.”

Son teknoloji üç iş istasyonunu hayata geçirmek için Lenovo, yeni ThinkStation kasasını, tanınmış yüksek performanslı araba üreticisi ve ultra lüks araç pazarının başkanı olan müşterisi Aston Martin ile birlikte tasarladı. Aston Martin’in tasarım ideolojisine uygun olarak bu iş birliğiyle, Lenovo’nun ikonik kırmızı tasarım lisanını yansıtmak, mümkün olan en üstün performansı sağlamak ve gelişmiş şahsileştirme seviyelerini mümkün kılmak amaçlanıyor. Bu bağlamda, Lenovo ve Aston Martin’in dizayncıları, iş istasyonu kullanıcılarının, en yüksek performanslı makineleri oluşturarak karmaşık iş akışlarının her etabını geliştirmesini sağlamak için güçlerini birleştirdi. Bu maksatla kolları sıvayan tasarım grupları, üstün esneklik ve gelişmiş ergonomi sağlamak için alet gerektirmeyen yeni bir kasa tasarladı.

İlginizi Çekebilir;  TotalEnergies, dünya devi SANY iş makineleri için Menemen'de madeni yağ üretimi yapacak

Maksimum performans

Maksimum performansa odaklanarak geliştirilen kasanın 3 boyutlu ızgarası Aston Martin’in ikonik DBS grand tourer modelinden izler taşırken, yüksek performanslı otomotiv segmentinin tasarım özelliklerini masaüstü iş istasyonuna yansıtıyor. Tasarımı yenilenen hava kanalları ve büyütülen 3D altıgen havalandırma delikleri, Lenovo’nun patentli üç kanallı soğutma sistemiyle bir ortaya gelerek kesintisiz hava akışı ile azamî soğuk hava girişi ve sıcak hava çıkışı sağlıyor. Böylelikle, ikonik kasa CPU, GPU, bellek ve depolama donanımının performansını en üst seviyeye çıkarıyor. Bunun yanı sıra, üç yeni iş istasyonunda da yenilikçi, modüler tasarım ile kolay bakım ve esnek yükseltme özellikleri için önden erişimli şoförler yer alıyor.

Aston Martin İş birlikleri Yöneticisi Cathal Loughnane iş birliğini şöyle değerlendirdi: “Lenovo’nun yeni ThinkStation kasasının tasarımı için yaptığımız iş birliği, üç yıllık süper bir seyahat oldu. Tıpkı vakitte Lenovo iş istasyonlarının müşterisi olarak, yüksek performanslı araçlarımızı tasarlamak ve geliştirmek için kullanacağımız yüksek performanslı sistemi tasarlamak eşsiz bir fırsat.”

Lenovo ThinkStation PX: Masaüstünden Bilgi Merkezine Üstün Esneklik

Lenovo’nun iş istasyonu kategorisindeki en yüksek kaliteli, amiral gemisi eseri olan Lenovo ThinkStation PX, evvelki jenerasyon Lenovo iş istasyonlarına nazaran daha fazla çekirdek dayanağı ve genişletilebilirlikle harikulâde güç ve performans seviyelerine ulaşıyor. Raf için optimize edilen ThinkStation PX, hem masaüstü hem de bilgi merkezi ortamları için gereken esnekliği sunarak bu ikisi ortasında meselesiz bir geçiş yapılmasına imkan tanıyor. Bu çok taraflı yeni iş istasyonu, gücünü 120’ye kadar CPU çekirdeği ve evvelki jenerasyona nazaran ortalama %53 performans artışı sağlayan en yeni 4. Jenerasyon Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemcilerden alıyor. ThinkStation PX ayrıyeten dört adede kadar çift yuvalı NVIDIA RTX™ 6000 Ada Jenerasyonu GPU dayanağıyla kullanıcıların yaratıcı yüzey kaplama ve CAE simülasyonu dahil olmak üzere günümüzün çalışma ortamlarında bulunan en karmaşık iş akışlarını yönetip yürütmesine imkan tanıyor. Yeni masaüstü iş istasyonu, 4 TB’a kadar DDR5 bellek ve 5. Jenerasyon PCIe geçitlerinin ultra süratli bant genişliğiyle, ister bilgi merkezinde, ister konut ortamında olsun, hibrid iş akışına yönelik çok kullanıcılı sanallaştırma esnekliği sağlıyor. Bunlara ek olarak, bu iş istasyonu verimli bir 1850 W güç kaynağı ve isteğe bağlı yedek güç kaynakları sunuyor.

İlginizi Çekebilir;  Bosch elektrikli araçlar için 800 voltluk teknoloji üretimine başlıyor

Lenovo ThinkStation P7: Şaşırtan, Tek Soketli Güç

En yeni Intel® Xeon® W işlemcilerle çığır açan yeni süreç mimarisine sahip ThinkStation P7, tek bir sokette 56 çekirdeğe kadar destekleyerek ağır işlemci gücü gerektiren çok iş parçacıklı vazifelerin üstesinden basitçe gelir. Geçmişte sunuculardan yahut bulut kaynaklarından yararlanan en büyük performans ve güvenilirlik zorluklarının üstesinden gelmek için geliştirilen ThinkStation P7, birebir vakitte 4U koruma içerisinde çeşitli masaüstü ve data merkezi ortamlarında kullanılmak üzere raf için optimize edilmiştir. Üç adede kadar çift yuvalı NVIDIA RTX™ 6000 Ada Kuşak GPU dayanağıyla ThinkStation P7, eşsiz grafikler, görselleştirme, gerçek vakitli manzara oluşturma, CAE ve AI performansına gereksinim duyan içerik üreticileri, mimarlar, dizayncılar, mühendisler ve data bilimciler için ülküdür. ThinkStation P7, otomotiv tasarımı ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği tahlilinden karmaşık görüntü yapımı ve imaj oluşturma iş akışlarına kadar en kuvvetli misyonların üstesinden gelebilir.

Intel CCG lideri ve Yaratıcı İşler ve İş İstasyonu Tahlilleri Takımı Genel Müdürü Roger Chandler, işlemcileri ile ilgili şunları söyledi: “Günümüzde işletmelerin yararlandığı en süratli büyüyen iş yüklerinin tamamında daha süratli performans sağlamak için kıymetli ölçüde daha yüksek çekirdek sayısıyla çığır açan yeni süreç mimarisi ve ambalajıyla yeni Xeon W işlemcileri sunmaktan memnunluk duyuyoruz. Bu işlemciler; yaratıcı profesyoneller, mühendisler ve data bilinciler üzere, yenilikleri üreten profesyonellere kesimdeki en son yenilikleri sunmak için gereksinim duydukları güç ve kararlılığı sağlamak üzere geliştirildi.”

Lenovo ThinkStation P5: Çok taraflılık, güvenilirlik ve performans 

Çok çeşitli işlerde kullanılabilecek masaüstü iş istasyonu olan ThinkStation P5, çok sayıda bölüm için geliştirildi ve kullanıcıların daha yüksek performans, genişletilebilirlik ve şirket içi idare kolaylığı talepleri doğrultusunda tekrar tasarlandı. Yeni jenerasyon iş istasyonları, yeni tasarlanmış bir kasa, en yeni Intel® Xeon® W işlemciler ve iki adede kadar NVIDIA RTX A6000 profesyonel grafik kartı takviyesi sunuyor. Yüksek süratli DDR5 bellek ve 5. Kuşak PCIe bant genişliği, son kullanıcıların eşsiz muhtaçlıkları için inanılmaz yapılandırılabilirlik sağlıyor. Mimarlar, dizayncılar, mühendisler ve yaratıcı profesyoneller için optimize edilen bu iş istasyonu, BIM, karmaşık 3D CAD, gerçeklik yakalama ve coğrafik yer görselleştirme, görsel efektler ve uç nokta dağıtımları üzere katı modelleme ve süreç gücü yoğunluklu vazifelerde öne çıkıyor.

İlginizi Çekebilir;  Golf tutkunları 8. TAV Passport Bodrum Golf Turnuvası'nda buluştu

NVIDIA’da Profesyonel Görselleştirmeden Sorumlu Lider Yardımcısı Bob Pette şöyle konuştu: “NVIDIA, masaüstü iş istasyonları için dünyanın en güçlü imaj sürece GPU’larını sunuyor. Lenovo’nun yeni ThinkStation masaüstü sistemlerinin üçünde de sunulan bu donanım, bilgi bilimcilere, mühendislere ve yaratıcı profesyonellere, büyük ölçekli data kümeleriyle çalışmak, inovasyonları daha süratli gerçekleştirmek ve yarının yapay zekâ ve süreç yoğunluklu iş akışlarını bir üst noktaya taşımaları için gereken yüksek performanslı teknolojiyi sağlıyor.”

ThinkStation PX, P7 ve P5 iş istasyonları profesyonel olarak yönetilen en güçlü BT iş yeri ortamlarında çalışacak biçimde tasarlanırken, en değerli işletme sınıfı özellikleri ve güvenliği sağlıyor. Lenovo’nun titiz standartları ve test araçları ThinkStation Diagnostics 2.0, ThinkShield dayanağı, Premier Support yükseltmeleri ve üç yıl garanti, daha emniyetli ve inançlı bir biçimde çalışmak için gereken rahatlığı sunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar