Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ESHOT’un kadın şoförlerinden yolcular da memnun

ESHOT’un kadın şoförlerinden yolcular da memnun

admin admin -
154 0

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in vazifeye gelmesinin akabinde işbaşı yapan ve sayıları 2023 yılı itibariyle 145’e ulaşan ESHOT bünyesindeki 145 bayan sürücü, ulaşımda memnuniyet yarattı. Kurumun yaptığı anketlerde yöneltilen soruları yanıtlayan İzmirliler toplu ulaşım hizmetinden inanç içinde yararlandıklarını belirtti. Yurttaşlar birçok hatta mesai harcayan bayan sürücüler için yüzde 74 oranında olumlu geri dönüş bildirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in otobüslerde bayan sürücülerin de misyon yapması tarafındaki kararının akabinde ESHOT Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan bayan sürücü sayısı 145’e ulaştı. Kent genelinde birçok hatta güler yüzle mesai yapan bayan sürücüler, kurumun anketinde İzmirlilerden de yüksek not aldı.

Memnuniyet araştırmasına verilen yanıtlarda bayan şoförleri olağan, uygun ve çok güzel bulanların ortalaması yüzde 74 oranına ulaştı. 

 

Hem yolcular hem bayan sürücüler mutlu

Kadın sürücülerin kullandığı otobüslerde yapılan 10 bin 404 ankette toplam 15 bin soruya cevap verildi. Hem kurumun verdiği hizmetin kalitesi hem de yurttaşların itimadını sağlama noktasında bayan sürücülerin performansında, ‘Şoförün vatandaşa karşı davranışı uygun’, ‘Şoför trafik kurallarına uyuyor ve otobüsü inançlı kullanıyor’, ‘Otobüs, iniş binişlerde yolcuyu yeteri kadar bekliyor’ başlıkları öne çıktı. 

 

“Tunç Liderimizin sayesinde bugünlere geldik”

Görevde 5’inci yılını doldurmaya hazırlandığını ve bu durumdan duyduğu memnunluğu aktaran ESHOT sürücüsü Nihal Arslan, “ Tunç Liderimizin sayesinde bu türlü bir projeyle bugünlere geldik. İşimiz çok hoş, severek yapıyoruz. Yolcularımız çok şad. Güne müspet başlıyorum müspet de bitiyor. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Yolcularımızın reaksiyonları çok hoş. Güler yüzle günaydın dediğimizde yolcularımız da güne olumlu başlıyor. Yüzlerinde hafif bir tebessüm oluyor. Bu bizi çok keyifli ediyor. Onlar da çok memnun oluyor ve alışıyorlar, bizden evvel ‘günaydın, düzgün akşamlar, kolay gelsin’ demeye başlıyorlar. Onlar da memnunlar inanıyorum. Yaptığımız iş kolay bir iş değil, güç bir iş lakin severek yaptığımızdan bize çok kolay geliyor. Bayan sürücülerimizin daha da çoğalmasını istiyoruz. Bu işi yapmak isteyen bayanlar gelsinler müracaat etsinler, bizlerin ortasına girsinler, onların da çok memnun olacaklarına inanıyorum” dedi. 

İlginizi Çekebilir;  Hepsiburada Sektörünün Türkiye'deki ilk Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı

 

“Anne şefkatiyle yaklaşıyorlar”

Kadın sürücülerin çoğalmasını olumlu bir gelişme biçiminde nitelendiren İzmirli Nurcan Baştaş, “Çok mutlu oluyoruz. Çok sevindik. Bu hakkı tanıdıkları için de çok teşekkür ederim. Çok düzgün karşılanıyoruz” diye konuştu. 

Sürekli toplu ulaşım kullandığını ve bayan sürücülerin daha dikkatli olduğunu belirten İstek Kırmanci de, “Çok mutluyuz. Çok da hoş araç kullanıyorlar ve bu işte iyiler” dedi. 

Yurttaş Kadriye Zararsız ise, “Güler yüzlü bayan sürücüleri görmek bizi daha memnun ediyor. Kendimizi daha inançta hissediyoruz. Kibarlar, beğenilen görülüler, anne şefkatiyle yaklaşıyorlar. Çok mutluyuz. Daha da fazla olmasını diliyoruz” açıklamasında bulundu. 

Kadın sürücülerin hizmet vermesinden ötürü memnunluk duyduğunu aktaran Taner Çeliktuğ, “Gayet sakin, hoş, huzurlu bir seyahat yapıyoruz onlarla beraber” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar