Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Derince Sağlıklı Yaşam Parkını inceleyen Başkan Büyükakın, sağlıklı yaşama adım atmak için herkesi bu güzel parka davet etti

Derince Sağlıklı Yaşam Parkını inceleyen Başkan Büyükakın, sağlıklı yaşama adım atmak için herkesi bu güzel parka davet etti

admin admin -
163 0

Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Büyükşehir tarafından inşa edilen, devam eden ve yapılması planlanan projeleri yerinde inceliyor. Bu kapsamda Lider Büyükakın, 45 dönümlük alanda hizmete giren Derince Sağlıklı Hayat Parkı’nı gezerek, teknik işçiden bilgi aldı. “Sağlıklı yaşama adım atmak için herkesi bu hoş parkımıza davet ediyoruz” diyen Lider Büyükakın’a bu ziyaretinde, Derince Belediye Lideri Zeki Aygün, AK Parti İlçe Lideri Koray Merdan, Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç ve Fen İşleri Dairesi Lideri Ayşegül Yalçınkaya eşlik etti.

“HUZURLU BİR VAKİT GEÇİREBİLİRSİNİZ”

Derince Sağlıklı Ömür Parkının Derince’ye çok yakıştığını belirten Lider Büyükakın, “Burada tabiatla iç içe idman yapabilir, yürüyüş yapabilir, bisiklet sürebilir ve dinlenme alanlarında huzurlu bir vakit geçirebilirsiniz” sözünü kullandı. Lider Büyükakın akabinde otopark alanını inceledi. Burada 400 araçlık otopark ile bin 200 metre uzunluğunda 3 yeni yan yol yapıldığı bilgisini alan Lider Büyükakın, “Yeni otopark projelerimizle, parklarımıza rahat ve kolay ulaşım imkânı sunuyoruz. Park alanlarının yakınına otoparklar inşa ediyor, yeşilin tadını çıkarırken park meselesini ortadan kaldırıyoruz.  Bu kapsamda Derince Sağlıklı Ömür Parkı’na ziyaretçilerimizin rahatlıkla park edebileceği 400 araçlık otopark, bin 200 metre uzunluğunda 3 yeni yan yol yaptık. Kent parklarıyla buluşmak için artık bir mani yok” dedi.

BU PARTA YOK YOK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 45 dönümlük alanda inşa ettiği Derince Sağlıklı Ömür Parkı, Derincelilerden tam not aldı. Derince eski Askeri Hastanesi alanında projelendirilen parkta duyusal terapi alanları, çocuklar için sokak fitness alanı, çocuk macera parkı, bilişsel zekayı destekleyen duyusal oyun alanı ve pek çok ilgi çeken alan yer alıyor.

GENÇLER DOYA DOYA SPOR YAPACAK

Sağlıklı Hayat Parkı’nda 7’den 70’e herkes düşünüldü. ‘Sporun Başşehri Kocaeli’ sloganından yola çıkan Büyükşehir, Sağlıklı Ömür Parkı içerisinde tenis, basket ve futbol alanının yanı sıra skate park (kaykay pisti), yürüyüş ve bisiklet yolları inşa etti. Gençler de, kendilerine bu parkta spor yapma imkânı sağlayan Lider Büyükakın’a teşekkür etti.

İlginizi Çekebilir;  ''Kocaeli'ne ayrım yapmadan hizmet ediyorsunuz''

OTOPARK DA TAMAM

Derince Sağlıklı Hayat Parkı’nda son olarak otopark hizmete girdi. 400 araç kapasiteli otoparkın asfaltlamasını bir müddet evvel yapan Fen İşleri Daire Başkanlığı grupları, Sağlıklı Hayat Parkına ulaşımın sağlanacağı bin 200 metre uzunluğunda 3 yeni yol yol inşa etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar