Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’na otopark ve 3 yeni yan yol

Derince Sağlıklı Yaşam Parkı’na otopark ve 3 yeni yan yol

admin admin -
145 0

Derince Sağlıklı Hayat Parkı’nı inşa ederek Kocaelilerin hayatına paha katmaya devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, otopark alanını da kısa müddette tamamlayarak vatandaşın hizmetine sundu. Bu bağlamda 400 araç kapasiteli otoparkın asfaltlamasını yapan Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı grupları, son kat aşınma asfalt serimi ve yol çizgilerini de çizerek otopark alanını kullanıma hazır hale getirildi. Takımlar ayrıyeten, Sağlıklı Hayat Parkına ulaşımın sağlanacağı bin 200 metre uzunluğunda 3 yan yol inşa etti.

 

KALDIRIMLAR VE DEKORATİF AYDINLATMA

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yolları, yağmursuyu çizgisi, kaldırımları ve dekoratif aydınlatma imalatları yapılan Derince Sağlıklı Ömür Parkı’nda 12 bin 500 ton plent miks temel, 9 bin ton asfalt serimi, 3 bin metrekare parke, 7 bin 200 metrekare kaldırım, 6 bin 500 metrekarede bordür, andezit ve beton bordür imalatları yapıldı. 

 

380 METRE UZUNLUĞUNDA YOL YAPILDI

Proje kapsamında Çavdar Caddesi ile Medya Caddesine bağlanan kısımda 380 metre uzunluğunda, 15 metre genişliğinde 2 adet yeni yol inşa edildi. Bu kısımda 200 metre uzunluğunda, 5 metre yükseklikte taş duvar imalatının yanı sıra 1800 metre yağmursuyu sınırı da yapıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Çorba'nın baş tacı olduğu sofralar yeni beIN GURME programı "İlk Kaşıkta Aşk" ile evlerinizde!

İlgili Yazılar