Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Narlıdere’de yatırım rüzgarı esecek

Narlıdere’de yatırım rüzgarı esecek

admin admin -
147 0

Narlıdere Belediyesi, kentin gereksinimleri ve vatandaşların talepleri doğrultusunda yatırımlarına her geçen gün yenilerini ekliyor. Narlıdere; Tarihi Yukarıköy Projesi, Nar Çiçekleri Anaokulları Ilıca Şubesi, Pir Sultan Abdal Hayat Vadisi, Belediye Hizmet Binası Yenileme Projesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dev yatırımı Narlıdere Metrosu için artık gün sayıyor. Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, 2019 yılından bu yana birçok projeyi hayata geçirdiklerini tabir ederek, “Narlıdere’miz yeni projelerle güçlenmeye, gelişmeye ve yurttaşlarımıza hizmet üretmeye devam edecek” diye konuştu

Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin’in 2019 yılında vazifeye gelmesiyle birçok projenin hayata geçtiği Narlıdere’de yatırımlar sürat kesmiyor. Kentin gereksinimleri ve vatandaşların talepleri doğrultusunda anaokullarından yeni toplumsal tesislere, bayanlara istihdam imkanı yaratan projelerden kenti güçlendiren birçok çalışmaya imza atan Narlıdere Belediyesi, yeni yatırımlar için de gün sayıyor. Tarihi Yukarıköy Projesi’nde sona gelen, Nar Çiçekleri Anaokulları Ilıca Şubesi, Pir Sultan Abdal Ömür Vadisi ve Belediye Hizmet Binası Yenileme Projesi’nde de kıymetli yol kat eden Narlıdere Belediyesi, yeni yatırımlarını kısa bir mühlet içinde kente kazandırmaya hazırlanıyor.

Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, misyona geldikleri 2019 yılından bu yana kamusal sorumlulukları ve vatandaşların muhtaçlıkları doğrultusunda birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, “Gerek pandemi gerekse ülkenin geçtiği ekonomik dar boğaza karşın mesai arkadaşlarımızla birlikte çok kıymetli işlere imza attığımızı düşünüyoruz. Vazifeye geldiğimiz günden bu yana gençlerimiz, çocuklarımız, bayanlar ve ailelerimiz için daima en uygunu yapmayı hayal ettik. Ülkemizin, kentlerimizin ve insanlarımızın geleceği için uğraş sarf ettik; geride kalan 4 yılda birçok projeyi hayata geçirdik. Lokal iktisadın gelişmesini sağlayacak adımlar attık, vatandaşlarımızın beklentilerini karşılamak için çabaladık. Hizmetlerin sayısını ve kalitesini artırmaya ihtimam gösterdik, Narlıdere’mize dinamizm kazandırdık. Toplumsal, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirliği sağlama yolunda kıymetli yol kat ettik. Yukarıköy’ün onarımını tamamladık; Pir Sultan Abdal Ömür Vadisi, Nar Çiçekleri Anaokulları Ilıca Şubesi, Hizmet Binası Yenilenmesi üzere projelerimizde çok kıymetli etap kaydettik. Narlıdere’miz yeni projelerle güçlenmeye, gelişmeye ve yurttaşlarımıza hizmet üretmeye devam edecek. Narlıdere’mize çok yakışacak hizmetleri hayata geçirmek için çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  AOSB Deresi'nde temizlik çalışmaları sürüyor

 

YUKARIKÖY 8 TEMMUZ’DA AÇILIYOR

Narlıdere’nin tarihi ve kültürel kimliğini yansıtan, klâsik yerleşim dokusunu günümüze kadar koruyan Yukarıköy’ün onarımı İzmir Valiliği ve Narlıdere Belediyesi’nin işbirliği ile tamamlandı. 2020 yılının Eylül ayında başlayan çalışmalar 3 yıl içinde tamamlanırken, toplamda 122 bina tekrar restore edildi. İzmir’in marka turizm destinasyonlarından biri olacak ve lokal halka ekonomik paha yaratacak Yukarıköy’ün açılışı, kent protokolünün iştirakiyle 8 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

 

PİR SULTAN ABDAL HAYAT VADİSİ YÜKSELİYOR

Narlıdere, Pir Sultan Abdal Hayat Vadisi ile yepisyeni bir kent parkına kavuşuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük takviyeleriyle Narlıdere Belediyesi tarafından projelendirilen Pir Sultan Abdal Ömür Vadisi, önümüzdeki Ocak ayında tamamlanacak. 12 bin metrekarelik alanda yapılacak Pir Sultan Abdal Ömür Vadisi Projesi’nde; çok emelli salonlar, 7 bin metrekare yeşil alan, bisiklet ve yürüyüş yolları, kafeterya, çocuk oyunları ve dinlenme noktaları yer alacak.

 

NARLIDERE, METROYA KAVUŞUYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tamamını kendi öz kaynaklarıyla yaptığı ve yolculu birinci sürüşü 12 Mayıs’ta gerçekleştirilen Narlıdere Metrosu artık gün sayıyor. 7,2 kilometre uzunluğunda ve 7 istasyondan oluşan metro çizgisinin önümüzdeki aylarda açılması bekleniyor. 285 milyon euroluk dev proje açıldığında İzmirliler inançlı, konforlu, çevreci ve ekonomik raylı ulaşım imkanına kavuşacak.

 

NAR ÇİÇEKLERİ ANAOKULLARINA YENİ ŞUBE

Narlıdere Belediyesi’nin çocukları okul öncesi eğitimle buluşturmak ve çalışan anne babaların yanında olmak hedefiyle hayata geçirdiği Nar Çiçekleri Anaokulları’nın Ilıca Şubesi’nin üretimi tüm süratiyle sürüyor. Yanında yapılacak kafeterya alanı ile birlikte yeni eğitim öğretim devrine yetişecek anaokulunda 75 öğrenci eğitim görecek. Yaşar Kemal, Narlı ve Çatalkaya şubelerinin akabinde hayata geçecek Ilıca Şubesi ile birlikte Nar Çiçekleri Anaokullarına okuyan çocuk sayısı 400’e ulaşacak.

 

HİZMET BİNASI YENİLENİYOR

İlginizi Çekebilir;  Başkan Kılıç'tan Üniversiteli Gençlere ' Hoş Geldin ' Kampı

Narlıdere Belediyesi, çok yakında ihalesine çıkacağı proje ile birlikte hizmet binasını yenileyecek. Vatandaşların en çok ziyaret ettiği üniteler yıl sonuna kadar, belediye hizmet binasının yan tarafındaki Atatürk Kültür Merkezini de kapsayan yer kattaki alana taşınacak. Başka katlarda bulunan ünitelerin tek bir alana toplanmasıyla vatandaşlar diledikleri hizmet ünitelerine daha kolay ulaşabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar