Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhuriyet’e borcumuz çalışmak, üretmek, ilerlemek

Cumhuriyet’e borcumuz çalışmak, üretmek, ilerlemek

admin admin -
61 0

CUMHURİYET’E BORCUMUZ 
ÇALIŞMAK, ÜRETMEK, İLERLEMEK…

ORSİAD’ın 100’ncü yıl nedeniyle yayınladığı iletide Cumhuriyet, “100 yıllık bir çınar” olarak tanım edildi. Lider Çamur, “Bu çınarın altında hepimize yer var, hepimizin Cumhuriyet’e borcu var; çalışmak, üretmek, ilerlemek…” dedi.
OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Endüstrici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) İdare Şurası ismine bir kutlama bildirisi yayınlayan Lider Levent Çamur, bir asır evvel ilan edilen Cumhuriyetimizin temellerinin çok sağlam bir iradeye dayandığını vurguladı. 100 yıl evvel yokluk ve yoksulluk içindeki bir milletin verdiği “kurtuluş mücadelesinin” dünya harp tarihine geçtiğini anımsatan Lider Çamur, “Maddi imkanları değil ancak umutları, inançları, bağımsızlık ve vatan sevdaları vardı. İşte bu inanç ve kararlılık, bu sağlam irade istiklal çabasını zaferle taçlandırdı. Canla başla, kanla, acıyla gözyaşıyla elde edilmiş bu zaferin en büyük mükafatı ise Cumhuriyet oldu” dedi.
“Değerini Anlamak İçin Etrafımıza Bakmak Yeterli”
Cumhuriyet’in kuruluşundan itibaren genç Türkiye’nin iktisattan siyasete, eğitimden sıhhate, kültürden sanata-spora kadar çabucak her alanda harika bir değişim ve gelişime uğradığını da vurgulayan Lider Çamur, kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Bugün geldiğimiz noktayla gurur duymakla birlikte Cumhuriyet’in kıymetini, etrafımızdaki ülkelere bakarak daha güzel anlayabiliriz. Bugün biz; ateşten gömlek olan bu coğrafyada, ülkemiz hudutları içinde tam bağımsız yaşıyorsak, hak ve özgürlüklerimize sahip çıkabiliyor, seçme ve seçilme haklarımızı kullanabiliyorsak bunu, işte bu eşsiz uğraşa, 100 yıl evvel aziz milletimizin yarattığı mucizeye, Cumhuriyet’i ilan eden Atatürk’e borçluyuz. Onlara duyduğumuz minnet borcunu ödeyemeyiz fakat Cumhuriyet’e borcumuzu daha çok çalışarak, daha çok üreterek, daha çok ilerleyerek ödemek zorundayız. Cumhuriyet 100 yıllık bir çınar ve bu çınarın altında hepimize yer var. Bölgesinde ve dünyada çok güçlü iktisada sahip bir Türkiye için, çocuklarımızın aydınlık yarınları için, mazlumların inançlı limanı olmaya devam edebilmemiz için durmadan, yılmadan koşmak zorundayız. Tam bağımsız Türkiye; Anadolu’nun bağrında yatan yüzbinlerce isimsiz kahramanın bizlere armağanıdır. Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm isimsiz kahramanlarımızı şükran, minnet, hürmet ve rahmetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü, Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun…”
 

İlginizi Çekebilir;  TGSD'den Cumhuriyet'in 100 yılına özel beste

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar