Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Belediyeden, ada ve koylarda temizlik

Belediyeden, ada ve koylarda temizlik

admin admin -
152 0

Bodrum Belediyesi, Bodrum Yarımadası’nda yer alan ada ve koylarda kıyı paklığı ve bakım çalışmaları gerçekleştirildi.

Belediyeye ilişkin “Temiz Deniz” adlı tekne ile yapılan çalışmalar kapsamında Bodrum Belediyesi takımları, adalar ve koylar üzerinde bulunan ağaçların bakım ve budamasıyla birlikte sarnıçların temizliği, bakımı ve badanası üzere süreçleri yapıldı. Ayrıyeten, koyları ziyaret eden teknelerden atıkların toplanması işini gerçekleştiren gruplar, doğada yaşayan hayvanların gereksinimleri için besin ve su teminini de sağlıyor.

Bodrum Belediyesi grupları Kurban Bayramı öncesi Çelebi Adası, Adaboğazı, Karaada, Küçük Poyraz, Büyük Poyraz, Sinekli, Harıplı, Kamışlı, Koca Yalı, Dangır, Taşlı Yalı, Mıstan Yalısı, Sarnıçlı, Pabuç, Orak Adası, Kissebükü koylarında genel paklık işlemlerini tamamladı.

Hem deniz turizmi hem de doğal yaşamın sürdürülebilirliği açısından büyük bir ehemmiyet taşıyan temizlik çalışmaları ile Bodrum’a gelen konuklar, pak ve bakımlı koylarda keyifli vakit geçirebilecekler. Belediye, gerçekleştirilen çalışmalarla doğal yaşam alanlarında bulunan canlıların da sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmelerine katkıda bulunabilmeyi amaçlıyor.

Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, yapılan bu çalışmaların Bodrum’un doğal hoşluklarının korunması ve gelecek nesillere pak bir etraf bırakılması hedefiyle gerçekleştirildiğini söz etti.

Bodrum Belediyesi, etraf bilincinin artırılması ve doğal hoşlukların korunmasına yönelik çalışmalara devam ederken Bodrum’un denizlerinin ve koylarının korunmasında, toplumun her kesiminin duyarlılığı da büyük değer taşıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Beylikdüzü'nde Secap İçin Çalışmalar Başladı

İlgili Yazılar