Haberm

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Antalya Büyükşehir Belediyesi sezona hazır

Antalya Büyükşehir Belediyesi sezona hazır

admin admin -
150 0

Antalya Büyükşehir Belediyesi bu yıl denizlerin korunması manasında çok daha donanımlı ve çok daha aktif bir halde döneme giriş yapacak. “Mavi Deniz İçin Çalışıyoruz” sloganıyla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi deniz süpürgesi, kontrol teknesi ve elektronik gemi kontrol sistemi başta olmak üzere çok istikametli bir çalışma ile denizlerin ve insan sıhhatinin korunması için gayret edecek.

231 Mavi Bayraklı plajıyla Türkiye’nin hatta dünyanın en fazla Mavi Bayrağına sahip kent olan Antalya’nın denizi ve kıyılarının korunması için Antalya Büyükşehir Belediyesi tüm gücüyle çalışmaya devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Lider Danışmanı Lokman Atasoy, Etraf Müdafaa Denetim Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan Deniz ve Kıyı İdaresi Şube Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili bütün üniteleriyle Büyükşehir Belediyesi’nin deniz dönemine hazır durumda olduğunu söyledi.

 

İMKAN VE KABİLİYETLERİMİZ GÜÇLENDİRİLDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin denizin korunmasına yönelik yaptığı çalışmaları anlatan Lider Danışmanı Atasoy, “Deniz süpürgemizle muhtemel deniz çöplerinin toplanmasına yönelik faaliyetleri yürütüyoruz. Öte yandan deniz araçlarının denetim ve kontrolüne yönelik olarak kontrol teknelerimiz faaliyetlerini sürdürüyor. Bu yıl yeniden faaliyete geçirdiğimiz elektronik gemi kontrol sistemiyle, gemi atık alım istasyonlarıyla denizlerimiz çok daha inançlı olacak. Direkt Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda ve denetiminde olan 17 Mavi Bayraklı plajımız var. 231 tane Mavi Bayraklı plajla Türkiye’nin hatta dünyanın en fazla Mavi Bayrağına sahip kentiz. Denizlerimizin korunması, insan sıhhatinin korunması, Antalyalı vatandaşlarımızın ve kentimize gelecek yerli ve yabancı turistlerin tatillerini inançlı ve sağlıklı bir ortamda yapması için imkan ve kabiliyetimizi güçlendirmeye uğraş gösteriyoruz” dedi.

 

DENİZİMİZİ GÖZÜMÜZ ÜZERE KORUYORUZ

Geçen yıl faaliyete geçen “Denizleri Ağlatmayın” projesi kapsamında hem su altı robotları, hem dalgıçlarla hayalet ağların toplandığını söyleyen Atasoy, yabancı istilacı tiplerle ilgili çaba çalışmalarının da devam ettiğini belirtti. Dere atık kapanlarıyla deniz çöplerinin denize ulaşabileceği noktalarda çalışmaların yürütüldüğünü de söyleyen Atasoy, “Bu ve buna misal çalışmalarla hem bilinçlendirme, hem denetim hem de güvenliğe yönelik ekipmanlarımızla, deniz filomuzla, uzman takımımızla, sorumluluk alanlarımızda denizimizi gözümüz üzere koruyoruz. Bu yıl çok daha aktif ve başarılı çalışmalar yürüteceğimize eminim” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  Muğla Büyükşehir Ekipleri Bayram'da Denizlerin Korunması İçin Yoğun Mesai Harcadı

 

VATANDAŞIN DAYANAĞI ŞART

Antalya üzere 640 km kıyı şeridine sahip bir kentte sırf Antalya Büyükşehir Belediyesi ya da ilgili kurum ve kuruluşların yağacağı çalışmaların denizlerin korunması için kâfi olmayacağına dikkat çeken Atasoy vatandaşların takviyesinin kural olduğunu belirtti. Atasoy, şöyle konuştu: “Eğer vatandaşlarımız ve kentimize gelen konuklarımız deniz ve kıyıları kullanım mühletince daha şuurlu olurlarsa, çevreyi kirletmezlerse işimiz elbette çok daha kolay olur. Vatandaşlarımızın ve Antalya’mıza gelen tüm ziyaretçilerimizin sağlıklı ve pak bir etrafta tatillerini geçirmelerini, gerilerinde çöplerini değil hoş anılarını bırakmalarını isteriz”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar